İyunun 1-də Circus Sea Breeze-in təntənəli açılışı oldu. Yarımstasionar sirk eyni gündə açılışı baş tutmuş Luna Park ərazisində yerləşir.
Açılış mərasimində Emin Ağalarov və Allahverdi İsrafilov iştirak etdilər. Onlar qeyd etdilər ki, sirk dünyanın hər yerindən ən yaxşı artistləri dəvət edəcək və hər yaşdan olan tamaşaçıların marağına səbəb olacaq unikal şoular hazırlayacaq.
Circus Sea Breeze-in ilk interaktiv şousu xeyriyyə məqsədi daşıyırdı. Tədbirə valideyn himayəsindən məhrum olmuş və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar dəvət olunub. “Monte-Karlo əfsanələri” beynəlxalq sirk proqramında eyniadlı məşhur festivalın artistləri və beynəlxalq festivalların mükafatçıları: məşhur “Diabolo” şousu ilə Kalaşnikov qardaşları, hava gimnastları – Almaniyadan Anna Leon və Belarusdan Yelena Blotskaya, təlxək Roman Boyko, hula-halqa şousu ilə Natalya Spiridonova, Ukrayna akrobatik dueti "Flash" və bir çox başqaları iştirak etdilər.

A circus has opened on the territory of Sea Breeze
On June 1, the grand opening of Circus Sea Breeze took place. The semi-stationary circus is located in the Luna Park area, which also began operating on this day.
The opening ceremony was attended by Emin Agalarov and Allahverdi Israfilov. They noted that the circus will invite the best artists from all over the world and develop unique shows that will be of interest to viewers of all ages.
The first interactive show Circus Sea Breeze was for charity. Children left without parental care and children with disabilities were invited to attend in this show. The international circus program "Legends of Monte Carlo" featured artists from the famous festival, prize-winners of international festivals: the Kalashnikov brothers with the famous show "Diabolo", aerialists Anna Leon from Germany and Elena Blotskaya from Belarus, clown Roman Boyko, Natalya Spiridonova with a hula hoop show, Ukrainian acrobatic duo Flash and many others.