Sea Breeze-də klassik avtomobillərin paradı keçirilib
30 avqust tarixində Azərbaycan Avtomobil Federasiyası (AAF) mövsümün ənənəvi yekun klassik avtomobil sərgisi və paradını keçirib. Tədbirdə 1986-cı ildən əvvəl istehsal olunmuş 100-dən çox avtomobil nümayiş etdirilib.
Proqram Dənizkənarı Milli Parkda başlayıb. Ekspozisiyada tədbirdə iştirak üçün qeydiyyatdan keçmiş avtomobillərlə yanaşı, Heydər Əliyev Mərkəzindəki klassik avtomobillərin daimi sərgisindən seçilmiş nümunələr də yer alıb.
Parad Sea Breeze Marina-da keçirilən sərgi ilə davam edib. Burada iştirakçılar müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırılıblar. Axşam Xəzər sahilində musiqi proqramı ilə yekunlaşıb.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva, Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının prezidenti Anar Ələkbərov, Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, eləcə də digər qonaqlar və paytaxt sakinləri iştirak ediblər.

В Sea Breeze прошёл парад классических автомобилей
30 августа Автомобильная федерация Азербайджана (АФА) провела финальную традиционную выставку и парад классических автомобилей этого сезона, объединив более 100 автомобилей, выпущенных до 1986 года.
Программа началась в Приморском национальном парке. В экспозицию вошли автомобили, зарегистрированные для участия в мероприятии, а также отдельные экспонаты постоянной выставки классических автомобилей в Центре Гейдара Алиева.
Парад продолжился выставкой в Sea Breeze Marina, где также прошла церемония награждения участников в различных номинациях. Завершился вечер музыкальной программой на берегу Каспия.
Мероприятие посетили вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и Арзу Алиева, президент Автомобильной федерации Азербайджана Анар Алакбаров, министр молодежи и спорта Азербайджана Фарид Гаибов, а также другие гости и жители столицы.