Sea Breeze-də klassik avtomobillərin paradı keçirilib
30 avqust tarixində Azərbaycan Avtomobil Federasiyası (AAF) mövsümün ənənəvi yekun klassik avtomobil sərgisi və paradını keçirib. Tədbirdə 1986-cı ildən əvvəl istehsal olunmuş 100-dən çox avtomobil nümayiş etdirilib.
Proqram Dənizkənarı Milli Parkda başlayıb. Ekspozisiyada tədbirdə iştirak üçün qeydiyyatdan keçmiş avtomobillərlə yanaşı, Heydər Əliyev Mərkəzindəki klassik avtomobillərin daimi sərgisindən seçilmiş nümunələr də yer alıb.
Parad Sea Breeze Marina-da keçirilən sərgi ilə davam edib. Burada iştirakçılar müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırılıblar. Axşam Xəzər sahilində musiqi proqramı ilə yekunlaşıb.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva, Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının prezidenti Anar Ələkbərov, Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, eləcə də digər qonaqlar və paytaxt sakinləri iştirak ediblər.

A Parade of Classic Cars Took Place at Sea Breeze
On August 30, the Azerbaijan Automobile Federation (AAF) held its final traditional classic car exhibition and parade of the season, bringing together more than 100 vehicles produced before 1986.
The programme began at Baku Boulevard. The exhibition featured cars registered to participate in the event, as well as selected vehicles from the permanent classic car exhibition at the Heydar Aliyev Center.
The parade continued with an exhibition at Sea Breeze Marina, where participants were also presented with awards in various categories. The evening concluded with a musical programme on the Caspian coast.
The event was attended by Vice President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva, President of the Azerbaijan Automobile Federation Anar Alakbarov, Minister of Youth and Sports of Azerbaijan Farid Gayibov, as well as other guests and residents of the capital.