Qlobal brend Elie Saab Sea Breeze-də təqdim olunacaq
Sea Breeze kurort-şəhəri beynəlxalq cəlbedicilik mərkəzi kimi statusunu möhkəmləndirməyə davam edir. Xəzər dənizinin sahilində Azərbaycanın ilk brendli yaşayış kompleksi – Panorama by ELIE SAAB, əfsanəvi moda evi ELIE SAAB ilə əməkdaşlıq çərçivəsində inşa ediləcək.
Sabah Investment Group və Reportage Properties şirkətləri bu layihənin reallaşdırılması üçün ELIE SAAB ilə tərəfdaşlıq etdiklərini elan ediblər. Bu əməkdaşlıq Sea Breeze-in müasir yaşayış mühitinin inkişafında yeni mərhələ olacaq. Kurortun prestijli hissəsində yerləşən və Xəzərin füsunkar mənzərələrini təqdim edən Panorama by ELIE SAAB, ELIE SAAB Maison ruhunda yaradılmış memarlıq harmoniyasını, panoramik məkanları və zərif interyerləri bir araya gətirir. Layihədə yüksək keyfiyyətli italyan materialları və mebelləri istifadə olunur, konsepsiya isə Sabah Investment Group təcrübəsini, Reportage Properties şirkətinin beynəlxalq yanaşmasını və ELIE SAAB-ın özünəməxsus stilini birləşdirərək, dənizkənarı zərif və komfortlu yaşayış mühiti formalaşdırır.
Sabah Investment Group İdarə Heyətinin sədri Orxan Mustafayev bildirib:
“Panorama by ELIE SAAB bizim Reportage Properties ilə tərəfdaşlığımızda yeni bir mərhələdir. Bu, Azərbaycanın ilk brendli yaşayış kompleksi olmaqla yanaşı, Sea Breeze icmasına yeni nəfəs gətirərək Xəzər sahilində yaşayış standartlarını yenidən müəyyənləşdirir.”
Reportage Group-un icraçı direktoru Andrea Nucera vurğulayıb:
“Biz beynəlxalq dizayn standartlarını yerli dəyərlər və arzularla birləşdirərək, müasir mühit yaradır və hər bir sakinə öz hekayəsinin müəllifi olmaq imkanı təqdim edirik.”
Panorama by ELIE SAAB layihəsi Azərbaycanın memarlıq və lifestyle istiqamətində inkişafında mühüm mərhələ olacaq, burada moda, dizayn və müasir həyat tərzi vahid məkanda birləşəcək.
Əvvəllər, 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu (AIIF-2025) çərçivəsində Sea Breeze-də turizm və qonaqpərvərlik sahəsində genişmiqyaslı təşəbbüslər təqdim olunmuşdu. Forumda Crowne Plaza, Radisson Blu, JW Marriott, The Luxury Collection, Rixos kimi altı aparıcı qlobal otel brendinin kurort-şəhərin inkişafına rəsmi qoşulduğu elan edilib. Bundan əlavə, beynəlxalq Nobu Hospitality brendi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Nobu Hotel, Restaurant & Residences layihəsi Xəzər sahilində həyata keçiriləcək. Kompleksə 80 otaqlı otel, 100 rezidensiya və beş imzalı villa daxil olacaq. Tərəfdaşlıq həmçinin Nobu Sea Breeze Montenegro layihəsini də əhatə edir və bu, kurort-şəhər konsepsiyasının Azərbaycan hüdudlarından kənarda davamı olacaq.

The resort city of Sea Breeze continues to strengthen its status as an international hub of attraction. The first branded residential complex in Azerbaijan – Panorama by ELIE SAAB – will soon grace the shores of the Caspian Sea, created in collaboration with the legendary fashion house ELIE SAAB.
Sabah Investment Group and Reportage Properties have announced their partnership with ELIE SAAB to bring this project to life, marking a new milestone in the development of Sea Breeze’s modern living environment. Located in a prestigious part of the resort city and offering breathtaking views of the Caspian Sea, Panorama by ELIE SAAB embodies the harmony of architecture, panoramic spaces, and refined interiors designed in the spirit of ELIE SAAB Maison. The development features high-quality Italian materials and furniture, while the project concept combines the expertise of Sabah Investment Group, the international perspective of Reportage Properties, and the signature style of ELIE SAAB, creating a sophisticated and comfortable seaside lifestyle.
Orkhan Mustafayev, Chairman of Sabah Investment Group, stated:
“Panorama by ELIE SAAB marks a new milestone in our partnership with Reportage Properties. It is the first branded residential complex in Azerbaijan and an important addition to the Sea Breeze community, setting a new standard for coastal living along the Caspian.”
Andrea Nucera, CEO and Managing Director of Reportage Group, emphasised:
“We create communities where international design standards are harmoniously blended with local values and aspirations, fostering a contemporary environment and offering every resident the opportunity to become the author of their own story.”
The Panorama by ELIE SAAB project represents a significant step in the evolution of Azerbaijan’s architectural and lifestyle landscape, bringing together fashion, design, and modern living within a single space.
Earlier, within the framework of the First Azerbaijan International Investment Forum (AIIF-2025), Sea Breeze unveiled a series of large-scale initiatives in the tourism and hospitality sectors. During the forum, six world-renowned hotel brands – Crowne Plaza, Radisson Blu, JW Marriott, The Luxury Collection, and Rixos – were officially announced as part of the resort city’s development. Furthermore, in collaboration with the global brand Nobu Hospitality, the Nobu Hotel, Restaurant & Residences project will be implemented on the Caspian coast. The complex will include an 80-room hotel, 100 residences, and five villas in the brand’s signature style. The partnership also extends to the Nobu Sea Breeze Montenegro project, which will continue to expand the resort city concept beyond Azerbaijan’s borders.