Qlobal brend Elie Saab Sea Breeze-də təqdim olunacaq
Sea Breeze kurort-şəhəri beynəlxalq cəlbedicilik mərkəzi kimi statusunu möhkəmləndirməyə davam edir. Xəzər dənizinin sahilində Azərbaycanın ilk brendli yaşayış kompleksi – Panorama by ELIE SAAB, əfsanəvi moda evi ELIE SAAB ilə əməkdaşlıq çərçivəsində inşa ediləcək.
Sabah Investment Group və Reportage Properties şirkətləri bu layihənin reallaşdırılması üçün ELIE SAAB ilə tərəfdaşlıq etdiklərini elan ediblər. Bu əməkdaşlıq Sea Breeze-in müasir yaşayış mühitinin inkişafında yeni mərhələ olacaq. Kurortun prestijli hissəsində yerləşən və Xəzərin füsunkar mənzərələrini təqdim edən Panorama by ELIE SAAB, ELIE SAAB Maison ruhunda yaradılmış memarlıq harmoniyasını, panoramik məkanları və zərif interyerləri bir araya gətirir. Layihədə yüksək keyfiyyətli italyan materialları və mebelləri istifadə olunur, konsepsiya isə Sabah Investment Group təcrübəsini, Reportage Properties şirkətinin beynəlxalq yanaşmasını və ELIE SAAB-ın özünəməxsus stilini birləşdirərək, dənizkənarı zərif və komfortlu yaşayış mühiti formalaşdırır.
Sabah Investment Group İdarə Heyətinin sədri Orxan Mustafayev bildirib:
“Panorama by ELIE SAAB bizim Reportage Properties ilə tərəfdaşlığımızda yeni bir mərhələdir. Bu, Azərbaycanın ilk brendli yaşayış kompleksi olmaqla yanaşı, Sea Breeze icmasına yeni nəfəs gətirərək Xəzər sahilində yaşayış standartlarını yenidən müəyyənləşdirir.”
Reportage Group-un icraçı direktoru Andrea Nucera vurğulayıb:
“Biz beynəlxalq dizayn standartlarını yerli dəyərlər və arzularla birləşdirərək, müasir mühit yaradır və hər bir sakinə öz hekayəsinin müəllifi olmaq imkanı təqdim edirik.”
Panorama by ELIE SAAB layihəsi Azərbaycanın memarlıq və lifestyle istiqamətində inkişafında mühüm mərhələ olacaq, burada moda, dizayn və müasir həyat tərzi vahid məkanda birləşəcək.
Əvvəllər, 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu (AIIF-2025) çərçivəsində Sea Breeze-də turizm və qonaqpərvərlik sahəsində genişmiqyaslı təşəbbüslər təqdim olunmuşdu. Forumda Crowne Plaza, Radisson Blu, JW Marriott, The Luxury Collection, Rixos kimi altı aparıcı qlobal otel brendinin kurort-şəhərin inkişafına rəsmi qoşulduğu elan edilib. Bundan əlavə, beynəlxalq Nobu Hospitality brendi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Nobu Hotel, Restaurant & Residences layihəsi Xəzər sahilində həyata keçiriləcək. Kompleksə 80 otaqlı otel, 100 rezidensiya və beş imzalı villa daxil olacaq. Tərəfdaşlıq həmçinin Nobu Sea Breeze Montenegro layihəsini də əhatə edir və bu, kurort-şəhər konsepsiyasının Azərbaycan hüdudlarından kənarda davamı olacaq.

Город-курорт Sea Breeze продолжает укреплять статус международного центра притяжения. На побережье Каспийского моря появится первый в Азербайджане брендированный жилой комплекс – Panorama by ELIE SAAB, созданный в сотрудничестве с легендарным домом моды ELIE SAAB.
Компании Sabah Investment Group и Reportage Properties объявили о партнёрстве с ELIE SAAB для реализации этого проекта, который станет новым шагом в развитии современной жилой среды Sea Breeze. Расположенный в престижной части города-курорта и открывающий захватывающие виды на Каспийское море, Panorama by ELIE SAAB воплощает гармонию архитектуры, панорамных пространств и изысканных интерьеров, созданных в духе ELIE SAAB Maison. В отделке используются высококачественные итальянские материалы и мебель, а концепция проекта объединяет опыт Sabah Investment Group, международный подход Reportage Properties и характерный стиль ELIE SAAB, формируя комфортную и утончённую среду для жизни у моря.
Орхан Мустафаев, председатель совета директоров Sabah Investment Group, отметил:
«Panorama by ELIE SAAB – новая веха в нашем партнёрстве с Reportage Properties. Это первый брендированный жилой комплекс в Азербайджане и важное дополнение к сообществу Sea Breeze, задающее новый стандарт жизни на побережье Каспия».
Андреа Нучера, управляющий директор Reportage Group, подчеркнул:
«Мы создаём сообщества, где международные стандарты дизайна сочетаются с локальными ценностями и устремлениями, формируя современную среду и предоставляя каждому жителю возможность стать автором собственной истории».
Проект Panorama by ELIE SAAB станет значимым этапом в развитии архитектурного и lifestyle-направления Азербайджана, объединяя моду, дизайн и современный образ жизни в едином пространстве.
Ранее, в рамках Первого Международного инвестиционного форума Азербайджана (AIIF-2025), в Sea Breeze были представлены масштабные инициативы в сфере туризма и гостеприимства. На форуме анонсированы шесть ведущих мировых отельных брендов – Crowne Plaza, Radisson Blu, JW Marriott, The Luxury Collection, Rixos, которые официально присоединились к развитию города-курорта. Кроме того, совместно с международным брендом Nobu Hospitality будет реализован проект Nobu Hotel, Restaurant & Residences на побережье Каспия. Комплекс включит отель на 80 номеров, 100 резиденций и пять вилл в фирменном стиле бренда. Партнёрство также охватывает проект Nobu Sea Breeze Montenegro, который продолжит развитие концепции курортного города за пределами Азербайджана.