Sea Breeze-də beynəlxalq FIP Bronze Baku II padel turniri başa çatdı
1–5 iyul tarixlərində Sea Breeze Sport Beach Club-un kortlarında beynəlxalq FIP Bronze Baku II padel turniri keçirilib. Yarışlarda İspaniya, Portuqaliya, Azərbaycan, Argentina, Niderland, Meksika, Fransa və digər ölkələr də daxil olmaqla 20 ölkədən 170 idmançı iştirak edib.
Turnir Azərbaycan Tennis və Padel Federasiyasının, Crocus Fitness fitnes klubları şəbəkəsinin və Sea Breeze şəhər-kurortunun dəstəyi ilə təşkil olunub. Bir neçə gün ərzində Sea Breeze Sport Beach Club-un dənizkənarı kortları gərgin qarşılaşmalara, yüksək səviyyəli beynəlxalq rəqabətə və dünya səviyyəli idmançıların çıxışlarına ev sahibliyi edib.
Qadınlar arasında keçirilən yarışın qalibləri İspaniyanı təmsil edən Barbara Las Heras və Rusiyanı təmsil edən Daria Kuçeryavaya olub. İkinci yeri Fransadan Steffi Merah və Portuqaliyadan Constança Gorito tutublar. Kişilər arasında isə çempionluğu İspaniya təmsilçiləri Gonzalo Rubio və Ignacio Vilariño Gestoso qazanıblar. Gümüş medallara İtaliyadan Juan Pablo Dametto və İsveçdən Philip Calleja layiq görülüblər.
Turnir Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovun, Azərbaycan Tennis və Padel Federasiyasının prezidenti Anver Anverlinin, həmçinin turnirin sponsor və tərəfdaşlarının dəstəyi ilə baş tutub.
FIP Bronze Baku II beynəlxalq padel təqvimində əlamətdar idman hadisələrindən biri kimi yadda qalıb və Sea Breeze Sport Beach Club-ın iri beynəlxalq yarışların keçirilməsi üçün müasir idman məkanı statusunu bir daha təsdiqləyib.

From July 1 to 5, Sea Breeze Sport Beach Club hosted the international FIP Bronze Baku II padel tournament. The competition brought together 170 athletes from 20 countries, including Spain, Portugal, Azerbaijan, Argentina, the Netherlands, Mexico, France, and others.
The tournament was organized with the support of the Azerbaijan Tennis and Padel Federation, Crocus Fitness, and the resort city Sea Breeze. For several days, the seaside courts of Sea Breeze Sport Beach Club became the venue for thrilling matches, high-level international competition, and outstanding performances by world-class athletes.
The women's title was claimed by Barbara Las Heras (Spain) and Daria Kucheryavaya (Russia). The runners-up were Steffi Merah (France) and Constança Gorito (Portugal). In the men's competition, Spanish players Gonzalo Rubio and Ignacio Vilariño Gestoso secured the championship, while Juan Pablo Dametto (Italy) and Philip Calleja (Sweden) finished in second place.
The tournament was held with the support of Farid Gayibov, Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, Anvar Anvarli, President of the Azerbaijan Tennis and Padel Federation, as well as the tournament's sponsors and partners.
FIP Bronze Baku II became a significant event on the international padel calendar and once again confirmed Sea Breeze Sport Beach Club as a modern venue capable of hosting major international sporting events.