Sea Breeze-də Emin Ağalarovun mətbuat konfransı keçirilib
Mayın 21-də The Grand apart-oteldə Sea Breeze kurort şəhərciyinin təsisçisi və sahibi Emin Ağalarov jurnalistlərlə görüşərək, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb, qarşıdan gələn “DREAM Fest” beynəlxalq musiqi festivalı ilə bağlı təfərrüatları bölüşüb, həmçinin Sea Breeze boyunca ekskursiya keçirib.
Mətbuat konfransı zamanı Emin Ağalarov jurnalistlərə bildirib ki, iyulun 23-dən 28-dək Sea Breeze-də keçiriləcək “DREAM Fest” musiqi festivalının ulduz ifaçıları daim yenilənir və beynəlxalq ifaçılarla danışıqlar aparılır. Artıq Müboriz Usmonov və Ceyson Derulonun çıxış tarixi bəlli olub, həmçinin Outlandish, Artik&Asti, Brandon Stone, K-Maro, Mahmut Orhan, Gianni və Elbrus Canmirzoevin də iştirakı təsdiqlənib. Bu il həm xarici, həm də yerli mədəniyyət xadimlərinin yeni ulduz nişanları Şöhrət xiyabanına qoyulacaq.
“Biz bir az rebrendinq etdik, “Jara” lokal rus brendinə çevrildi, - Emin Ağalarov bildirib, – beynəlxalq layihələr üçün isə “DREAM Fest” ideyasını düşündük. Məncə, gələcəkdə “DREAM TV” və “DREAM Radio” da olacaq. Biz artıq daha çox beynəlxalq konsepsiya ilə Rusiya Federasiyasından kənarda inkişaf edəcəyik”.
Ekskursiya çərçivəsində Emin Ağalarov “Sea Breeze” kurort şəhərciyinin ərazisindəki qlobal yenilikləri də açıqlayıb. Beləliklə, yeni mövsümün əvvəlinə qədər çimərlik ərazisi xeyli genişlənəcək: hər 300 metrdən bir yeni paltardəyişmə otaqları, 10 mindən çox günəş şezlonqları və 5 min çətir, batut parkı və uşaq meydançaları tikiləcək.
Sahildə gözəl park yerləri salınıb, gəzinti yerlərini qumdan qorumaq üçün daş maneələr quraşdırılıb. Piyadaların rahatlığı üçün çimərlik boyu yollar genişləndirilib. Qastronomik sahə yenilənəcək və “Restaurants by Emin Agalarov”, “McDonald's” və digər möhtəşəm layihələr ilə tamamlanacaq.
Yeni əsas yol ilə daxil olduqdan sonra, “Landau” məktəbinin yaxınlığında, bütün qonaqlar üçün pulsuz giriş imkanı olan böyük ictimai çimərlik tikilir. Çimərlik də yay mövsümünün əvvəlində açılacaq. İctimai çimərliyin uzunluğu 1 km, ümumi sahəsi isə 6,5 km olacaq.

A press conference by Emin Agalarov was held at Sea Breeze
On May 21, at The Grand apart-hotel, the founder and owner of the Sea Breeze resort town, Emin Agalarov, met with journalists, answered questions, shared details of the upcoming international music festival DREAM Fest, and also gave a tour of the territory of Sea Breeze.
During the press conference, Emin Agalarov said that the lineup of the DREAM Fest music festival, which will be held in Sea Breeze from July 23 to 28, is constantly being updated, and negotiations are underway with international performers. The date for the performances of Muboriz Usmonov and Jason Derulo has already been announced, and the participation of Outlandish, Artik&Asti, Brandon Stone, K-Maro, Mahmut Orhan, Gianni and Elbrus Dzhanmirzoev has also been confirmed. This year, new stars of both foreign and local cultural figures will be laid on the Walk of Fame.
“We did some rebranding, “Zhara” became a local Russian brand,” said Emin Agalarov. “For international activities, we came up with DREAM Fest. I think in the future there will also be DREAM TV and DREAM Radio. We will develop outside the Russian Federation with a more international concept,” he added.
As part of the excursion, Emin Agalarov also announced global updates on the territory of the Sea Breeze resort city. Thus, by the beginning of the new season, the beach area will expand significantly: there will be new changing rooms for every 300 meters, more than 10,000 sun loungers and 5,000 umbrellas, a trampoline park and playgrounds will be built.
Beautiful park spaces have been built on the coast, and stone barriers have been installed to protect walking areas from sand. For the convenience of people, the paths along the beach have been expanded. The gastronomic area will be updated - the food court will be replenished with a McDonald's restaurant and other iconic projects, including Restaurants by Emin Agalarov.
After entering via the new main road, near the Landau school, a large public beach is being built with free access for all guests. The beach will also open at the beginning of the summer season. The length of the public beach will be 1 km, and the general area will be 6.5 km.