Sea Breeze-də Emin Ağalarovun mətbuat konfransı keçirilib
Mayın 21-də The Grand apart-oteldə Sea Breeze kurort şəhərciyinin təsisçisi və sahibi Emin Ağalarov jurnalistlərlə görüşərək, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb, qarşıdan gələn “DREAM Fest” beynəlxalq musiqi festivalı ilə bağlı təfərrüatları bölüşüb, həmçinin Sea Breeze boyunca ekskursiya keçirib.
Mətbuat konfransı zamanı Emin Ağalarov jurnalistlərə bildirib ki, iyulun 23-dən 28-dək Sea Breeze-də keçiriləcək “DREAM Fest” musiqi festivalının ulduz ifaçıları daim yenilənir və beynəlxalq ifaçılarla danışıqlar aparılır. Artıq Müboriz Usmonov və Ceyson Derulonun çıxış tarixi bəlli olub, həmçinin Outlandish, Artik&Asti, Brandon Stone, K-Maro, Mahmut Orhan, Gianni və Elbrus Canmirzoevin də iştirakı təsdiqlənib. Bu il həm xarici, həm də yerli mədəniyyət xadimlərinin yeni ulduz nişanları Şöhrət xiyabanına qoyulacaq.
“Biz bir az rebrendinq etdik, “Jara” lokal rus brendinə çevrildi, - Emin Ağalarov bildirib, – beynəlxalq layihələr üçün isə “DREAM Fest” ideyasını düşündük. Məncə, gələcəkdə “DREAM TV” və “DREAM Radio” da olacaq. Biz artıq daha çox beynəlxalq konsepsiya ilə Rusiya Federasiyasından kənarda inkişaf edəcəyik”.
Ekskursiya çərçivəsində Emin Ağalarov “Sea Breeze” kurort şəhərciyinin ərazisindəki qlobal yenilikləri də açıqlayıb. Beləliklə, yeni mövsümün əvvəlinə qədər çimərlik ərazisi xeyli genişlənəcək: hər 300 metrdən bir yeni paltardəyişmə otaqları, 10 mindən çox günəş şezlonqları və 5 min çətir, batut parkı və uşaq meydançaları tikiləcək.
Sahildə gözəl park yerləri salınıb, gəzinti yerlərini qumdan qorumaq üçün daş maneələr quraşdırılıb. Piyadaların rahatlığı üçün çimərlik boyu yollar genişləndirilib. Qastronomik sahə yenilənəcək və “Restaurants by Emin Agalarov”, “McDonald's” və digər möhtəşəm layihələr ilə tamamlanacaq.
Yeni əsas yol ilə daxil olduqdan sonra, “Landau” məktəbinin yaxınlığında, bütün qonaqlar üçün pulsuz giriş imkanı olan böyük ictimai çimərlik tikilir. Çimərlik də yay mövsümünün əvvəlində açılacaq. İctimai çimərliyin uzunluğu 1 km, ümumi sahəsi isə 6,5 km olacaq.

21 мая в апарт-отеле The Grand основатель и владелец города-курорта Sea Breeze Эмин Агаларов встретился с журналистами, ответил на вопросы, поделился деталями предстоящего международного музыкального фестиваля DREAM Fest, а также провел экскурсию по территории Sea Breeze.
В рамках пресс-конференции Эмин Агаларов рассказал журналистам о том, что лайн-ап музыкального фестиваля DREAM Fest, который будет проходить в Sea Breeze с 23 по 28 июля, постоянно пополняется, ведутся переговоры с исполнителями международного масштаба. Уже объявлена дата выступлений Мубориза Усмонова и Jason Derulo, также подтверждено участие Outlandish, Artik&Asti, Brandon Stone, K-Maro, Mahmut Orhan, Gianni и Эльбруса Джанмирзоева. На Аллее славы в этом году будут заложены новые звезды как зарубежных, так и местных деятелей культуры.
«Мы сделали некий ребрендинг, «Жара» у нас стала локальным российским брендом, – сообщил Эмин Агаларов. – Для международной деятельности мы придумали DREAM Fest. Я думаю, в перспективе будут также DREAM TV и DREAM Radio. Будем развиваться уже за пределами РФ с более международной концепцией».
В рамках экскурсии Эмин Агаларов также анонсировал глобальные обновления на территории города-курорта Sea Breeze. Так, к началу нового сезона значительно расширится пляжная зона: появятся новые раздевалки на каждые 300 метров, более 10 000 лежаков и 5000 зонтиков, построен батутный парк и детские площадки.
На побережье возведены красивые парковые пространства, а для защиты прогулочных зон от песка установлены каменные барьеры. Для удобства любителей пеших прогулок расширены дорожки вдоль пляжа. Обновится гастрономическая зона – состав фудкорта пополнится рестораном McDonald's и другими знаковыми проектами, в том числе Restaurants by Emin Agalarov.
После въезда через новую главную дорогу, недалеко от школы Landau, строится большой общественный пляж со свободным доступом для всех гостей. Пляж также запустится в начале летнего сезона. Протяженность общественного пляжа составит 1 км, а общая зона – 6.5 км.