Aprelin 10-da “Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası” İctimai Birliyi və PMD Projects MMC-nin təşəbbüsü ilə Sea Breeze-də “people. planet. prosperity” konseptual devizi altında Dayanıqlı Tikinti Sammiti keçirildi.
Sammitdə Azərbaycan Respublikası ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Vüqar Kərimov, PMD Projects MMC-nin direktoru Nəriman Topçubaşov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədr müavini İlqar İsbatov iştirak etdilər. Tədbir zamanı
“Azərbaycan və Xəzinədarlıq” İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin sədri, “Ordustrial və Xaricdə” İctimai Birliyinin sədri edib. Dayanıqlı Yaşıl Tikinti haqqında Bəyannamənin müzakirəsinə həsr olunmuş Davosa bənzər panel, eksklüziv “Açıq söhbət” sessiyası, PMO.az tərəfindən dəstəklənən seminar və İnşaatçının Mükafatlandırma mərasiminə həsr olunmuş “Follow-up”. Tədbir yeddi məruzəçini və 250 rəhbər işçini, menecerləri və qərar qəbul edənləri bir araya gətirdi.
Tədbirdə Sea Breeze şirkətinin təsisçisi və Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının İdarə Heyətinin sədri Emin Ağalarov iştirak edib. Emin Arasoviç çıxışında qeyd edib ki, müasir tikinti layihələri ekoloji tarazlığı qorumaqla yanaşı, uzunmüddətli sosial və iqtisadi gəlirləri təmin etməlidir.

People. Planet. Prosperity: The Sustainable Construction Summit Held at Sea Breeze
On April 10, the Sustainable Construction Summit was held at Sea Breeze under the conceptual motto “people. planet. prosperity.” The event was organized at the initiative of the Public Association “Azerbaijan Association of Industrial Safety” and PMD Projects LLC.
The summit featured the participation of Vugar Karimov, Deputy Minister of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan; Nariman Topchibashev, Director of PMD Projects LLC; Ilgar Isbatov, Deputy Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan; and Orkhan Khalilzade, Chairman of the Board of the Public Association “Azerbaijan Association of Industrial Safety.”
The program included a Davos-style panel titled “Follow-up” focused on discussing the Sustainable Green Construction Declaration, an exclusive session “Open Conversation,” a workshop supported by PMO.az, and the prestigious The Builder’s Awards ceremony. The event brought together seven speakers and 250 executives, managers, and decision-makers.
The summit was also attended by Emin Agalarov, founder of Sea Breeze and Chairman of the Azerbaijan-Russia Business Council. In his speech, Emin Arasovich emphasized that modern construction projects should not only preserve ecological balance but also ensure long-term social and economic returns.