Aprelin 10-da “Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası” İctimai Birliyi və PMD Projects MMC-nin təşəbbüsü ilə Sea Breeze-də “people. planet. prosperity” konseptual devizi altında Dayanıqlı Tikinti Sammiti keçirildi.
Sammitdə Azərbaycan Respublikası ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Vüqar Kərimov, PMD Projects MMC-nin direktoru Nəriman Topçubaşov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədr müavini İlqar İsbatov iştirak etdilər. Tədbir zamanı
“Azərbaycan və Xəzinədarlıq” İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin sədri, “Ordustrial və Xaricdə” İctimai Birliyinin sədri edib. Dayanıqlı Yaşıl Tikinti haqqında Bəyannamənin müzakirəsinə həsr olunmuş Davosa bənzər panel, eksklüziv “Açıq söhbət” sessiyası, PMO.az tərəfindən dəstəklənən seminar və İnşaatçının Mükafatlandırma mərasiminə həsr olunmuş “Follow-up”. Tədbir yeddi məruzəçini və 250 rəhbər işçini, menecerləri və qərar qəbul edənləri bir araya gətirdi.
Tədbirdə Sea Breeze şirkətinin təsisçisi və Azərbaycan-Rusiya İşgüzar Şurasının İdarə Heyətinin sədri Emin Ağalarov iştirak edib. Emin Arasoviç çıxışında qeyd edib ki, müasir tikinti layihələri ekoloji tarazlığı qorumaqla yanaşı, uzunmüddətli sosial və iqtisadi gəlirləri təmin etməlidir.

10 апреля по инициативе Общественного объединения «Ассоциация промышленной безопасности Азербайджана» и ООО PMD Projects в Sea Breeze прошел Саммит по устойчивому строительству под концептуальным девизом “people. planet. prosperity.”
Саммит прошел с участием заместителя министра экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики Вугара Керимова, директора ООО PMD Projects Наримана Топчибашева, заместителя председателя Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики Ильгара Исбатова и председателя Правления Общественного объединения «Ассоциация промышленной безопасности Азербайджана» Орхана Халилзаде, включал в себя Давос-подобную панель под названием “Follow-up”, посвященную обсуждению Декларации по устойчивому зеленому строительству, эксклюзивную сессию «Открытый разговор», воркшоп, проведенный при поддержке PMO.az, и церемонию награждения The Builder’s Awards. Мероприятие собрало семь спикеров и 250 руководителей, управленцев и лиц, принимающих решения.
В мероприятии принял участие основатель Sea Breeze и Председатель Правления Азербайджано-Российского делового совета Эмин Агаларов. В своем выступлении Эмин Арасович отметил, что современные строительные проекты, наряду с сохранением экологического баланса, должны обеспечивать долгосрочную социальную и экономическую отдачу.