Bu gün, aprelin 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, oğulları Əli və Mikayıl Ağalarovlar Sea Breeze ərazisində tikintisi davam edən və qarşıdakı dövr üçün nəzərdə tutulan layihələrlə tanış oldular. Kurort şəhərciyinin sahibi və təsisçisi Emin Ağalarov əraziyə ekskursiya keçirərək yeni daşınmaz əmlak və infrastruktur obyektləri haqqında ətraflı məlumat verdi. Yenicə təhvil verilmiş Park Residences 2 kompleksi nümayiş etdirildi. Bu kompleks 1260 mənzildən ibarət 10 yeddimərtəbəli yaşayış binasını əhatə edir. Sakinlərin rahat yaşayışını təmin etmək üçün inkişaf etmiş infrastruktur yaradılıb: hovuzlar, istirahət zonaları salınıb, ərazinin geniş abadlaşdırılması işləri aparılıb.
Sonra Prezident İlham Əliyev və prezident ailəsinin üzvləri Sea Breeze-in baş planı və həyata keçirilən layihələrin nəticələri ilə tanış oldular.

Today, April 18, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, accompanied by First Lady Mehriban Aliyeva, Vice President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, and her sons Ali and Mikayil Agalarov, visited Sea Breeze in Baku to review ongoing and upcoming projects within the area. During their visit, they were guided by Emin Agalarov, the owner and founder of Sea Breeze, who provided insights into the new real estate and infrastructure developments. Notably, the Park Residences 2 complex has been shown. The complex has recently been completed and includes ten seven-story residential buildings, accommodating a total of 1,260 apartments. To enhance the living experience for residents, the complex features a comprehensive infrastructure that includes swimming pools, recreational areas, and extensive landscaping efforts.
The visit concluded with a presentation of the general master plan for Sea Breeze, highlighting the success of various initiatives undertaken in the area.