«Xəyal nədir? Bu sanki imkanlar dənizidir və bu dənizdə yaradıcı planlarımız və ambisiyalarımız üçün heç bir sərhəd yoxdur. Mən uşaqlığımı burada, Xəzər dənizinin sahillərində gəzərək keçirmişəm və xüsusi bir şey yaratmaq arzusunda olmuşam», – deyə Agalarov Development şirkətinin prezidenti, Sea Breeze Resort-un təsisçisi və sahibi Emin Ağalarov yeni filmdə hisslərini ifadə edir.
Rusiyalı rejissor və ShotFilm-in baş prodüseri Aleksandra Şotina Sea Breeze Resort haqqında sənədli filmlər silsiləsindən ilk videonu təqdim edib.
Bu yeni qısametrajlı filmdə Xəzər dənizinin sahilində unikal məkan – Nardaranda yerləşən kurort şəhərciyi yaratmış insanın arzularının gücü və iradəsi təcəssüm olunur.
Filmin qəhrəmanları memarlıq, tikinti ilə məşğul olan və Sea Breeze Resort-un infrastrukturunu yaradan insanlardır. Bu komanda yaradıcılar, böyük peşəkarlar və öz işlərinin əsl ustalarından ibarətdir.
«Biz birlikdə tam bir şəhər infrastrukturu quraraq, getdikcə daha çox möhtəşəm layihələr həyata keçiririk. Onlardan biri də Caspian Dream Liner-dir. Bu layihə görənləri heyran və məftun edir. Biz dənizdə süni adada unikal obyekt tikirik və bunun “Sea Breeze”in ən gözəl layihəsi olacağına əminəm», – Ağalarov deyir.

«Что такое мечта? Это море возможностей, где нет границ для наших творческих планов и амбиций. Свое детство я провел тут, гулял по берегу Каспия, мечтая создать что-то особенное», – говорит в новом фильме Эмин Агаларов, президент компании Agalarov Development, основатель и владелец Sea Breeze Resort.
Российский режиссер, генеральный продюсер ShotFilm Александра Шотина представила первое видео из серии документального цикла про Sea Breeze Resort.
В ее новой короткометражной ленте курортный городок на берегу Каспийского моря олицетворяет силу мечты и волю человека, создавшего неповторимое место на берегу Нардарана.
Героями фильма стали люди, которые занимаются архитектурой, строительством и создают инфраструктуру Sea Breeze Resort. Это команда творцов, больших профессионалов и истинных мастеров своего дела.
«Вместе мы развиваем инфраструктуру целого города, делая все больше действительно грандиозных проектов. Один из них – Caspian Dream Liner. Он вызывает восхищение и трепет. В море на искусственном острове мы строим уникальный объект, который станет визитной карточкой Sea Breeze», – говорит Агаларов.
Оператором-постановщиком фильма выступил Кирилл Галайдо, оператором – Артем Шубин. Исполнительный продюсер проекта – Ирина Александрова.