Sea Breeze-də Sheba Medical Center ilə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb
Bugün “The Grand” apart-otelində Sea Breeze kurort-şəhəri, Sea Breeze Health Valley beynəlxalq tibbi klasteri və dünya səhiyyə sisteminin liderlərindən biri olan Sheba Medical Center arasında üçtərəfli əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Sheba Medical Center — İsrailin ən böyük çoxprofil­li tibb mərkəzidir və dünyanın aparıcı səhiyyə müəssisələrindən biri kimi tanınır. Beynəlxalq Newsweek nəşrinin versiyasına görə, Sheba dünyanın ən yaxşı xəstəxanaları arasında 8-ci yeri tutur və onkologiya, kardiologiya, pediatriya, reabilitasiya və digər klinik və elmi-tədqiqat sahələrini birləşdirən qabaqcıl mərkəz qismində çıxış edir.
İmzalanmış memorandum bütün tərəflər üçün qarşılıqlı dəyər yaradan strateji tərəfdaşlığın əsasını qoyur. Sənədin məqsədi tibbi və akademik sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafı, tədris proqramlarının işə salınması, eləcə də Sea Breeze Health Valley ərazisində müasir tibbi infrastrukturun yaradılmasıdır.

Today, at The Grand aparthotel, a trilateral memorandum of cooperation was signed between the Sea Breeze resort city, the international medical cluster Sea Breeze Health Valley, and a global leader in healthcare — Sheba Medical Center.
Sheba Medical Center is the largest multidisciplinary medical center in Israel and is recognized as one of the world’s leading healthcare institutions. According to the international publication Newsweek, Sheba ranks 8th among the best hospitals in the world, bringing together advanced departments of oncology, cardiology, pediatrics, rehabilitation, as well as other clinical and research areas.
The signed memorandum lays the foundation for a strategic partnership that will generate mutual value for all parties. Its aim is to develop bilateral medical and academic collaboration, launch training programs, and create a state-of-the-art medical infrastructure within the Sea Breeze Health Valley.