Sea Breeze Şöhrət Xiyabanında Maqsud İbrahimbəyovun ulduzunun açılışı baş tutdu.
Oktyabrın 27-də Azərbaycanın Xalq yazıçısı, dramaturq, ssenarist, Ədəbiyyat üzrə Nobel Mükafatına namizəd Maqsud İbrahimbəyovun ulduzunun açılış mərasimi keçirildi. Mərasimdə yazıçının həyat yoldaşı, Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru, Azərbaycan Fotoqraflar İttifaqının üzvü Anna İbrahimbəyova iştirakı etdi.
Qonaqlar arasında Sea Breeze kurort şəhərciyinin sahibi Emin Ağalarov, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov, Xalq yazıçısı Anar Rzayev, jurnalist, televiziya və radio aparıcısı Mixail Qusman, kinorejissor Oqtay Mirqasımov və digərləri də var idi.
Yazıçının ulduzunun açılışı onun əsərləri əsasında çəkilmiş filmlərdən hamının sevimli musiqilərin müşayiəti ilə baş tutdu. Anna İbrahimbəyovaya Maqsud İbrahimbəyovun ulduzu olan xatirə çərçivəsi hədiyyə edildi.
Sea Breeze Şöhrət Xiyabanı dəbdəbəli The Grand apart-hotelinin yanında yerləşir. Bu, Azərbaycanın ilk Ulduzlar Xiyabanıdır və dünyanın hər yerindən görkəmli artistlərə, musiqiçilərə, aktyorlara, yazıçılara və rəssamlara həsr olunub. Layihə artıq Müslüm Maqomayev, Tamara Sinyavskaya, Engelbert Humperdink, Devid Foster, Nikol Şerzinger də daxil olmaqla, 24 mədəniyyət və incəsənət xadiminin özəl ulduzunu əhatə edir.

The Sea Breeze Walk of Fame in Azerbaijan has added a new star to its collection.
The star belongs to Magsud Ibrahimbeyov, a renowned Azerbaijani writer, playwright, and screenwriter. Ibragimbekov is also a Nobel Prize nominee for literature. The ceremony was attended by the writer's wife, director of the Magsud Ibrahimbeyov Creativity Center, member of the Union of Photographers of Azerbaijan Anna Ibragimbekova.
The opening ceremony was held on October 27 and was attended by several notable figures, including Emin Agalarov, the owner of the Sea Breeze resort town, Leyla Aliyeva, the vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, Deputy Minister of Culture of Azerbaijan Murad Huseynov, People's Writer of Azerbaijan Anar Rzayev, journalist, TV and radio host Mikhail Gusman, film director Oktay Mirgasimov and many others.
The star was opened to the public with music from films based on Ibragimbekov's works. Anna Ibragimbekova was presented with a commemorative frame with the star of Magsud Ibrahimbeyov.
The Sea Breeze Walk of Fame is a landmark dedicated to outstanding artists, musicians, actors, writers, and artists from around the world. It already features 24 personal stars of cultural and art figures, including Muslum Magomayev, Tamara Sinyavskaya, Engelbert Humperdinck, David Foster, and Nicole Scherzinger.