2025-ci il sentyabrın 2-də kurort şəhəri Sea Breeze-də Gənclərin İqlim üzrə Yerli Konfransının (LCOY Azerbaijan 2025) ikinci günü baş tutdu.
İştirakçılar dayanıqlı infrastruktur, ərzaq təhlükəsizliyi, biomüxtəlifliyin qorunması və ekoinnovasiyalar kimi əsas mövzuları müzakirə etdilər, həmçinin Azərbaycanın Gənclər İqlim Bəyannaməsini qəbul etdilər. Bu sənəd Braziliyada keçiriləcək COP30-da qlobal bəyanatın formalaşdırılmasına daxil ediləcək.
Konfransın qonaqları arasında dövlət xadimləri və ekoloji ictimaiyyətin mütəxəssisləri yer almışdır. Sea Breeze-dən tədbirdə Sea Breeze Landscape-in rəhbəri Fuad Əliyev iştirak edib və qeyd edib ki, ekologiyanın, müasir memarlığın və etibarlı infrastrukturun vəhdəti həm insanlar, həm də təbiət üçün dəyər yaradır.

Второй день LCOY Azerbaijan 2025 прошёл в Sea Breeze
2 сентября 2025 года в городе-курорте Sea Breeze прошёл второй день Локальной конференции молодёжи по вопросам климата (LCOY Azerbaijan 2025).
Участники обсудили ключевые темы устойчивой инфраструктуры, продовольственной безопасности, сохранения биоразнообразия и экоинноваций, а также приняли Молодёжную климатическую декларацию Азербайджана, которая войдёт в формирование глобального заявления на COP30 в Бразилии.
Среди гостей конференции были государственные деятели и эксперты экологического сообщества. От Sea Breeze участие принял руководитель Sea Breeze Landscape Фуад Алиев, который отметил, что объединение экологии, современной архитектуры и надёжной инфраструктуры создаёт ценность как для людей, так и для природы.