50 000-dən çox tamaşaçı və 10 ölkədən 150 ​​sənətçi: Sea Breeze-də DREAM Fest Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçirildi
30 07.2024
İyulun 23-dən 28-dək Bakıda, Sea Breeze kurort şəhərciyində möhtəşəm DREAM Fest musiqi festivalı keçirildi: üç səhnə, 50 000 tamaşaçı, 150-dən çox dünya ulduzu, o cümlədən David Foster, Craig David, Jason Derulo, Nicole Scherzinger, The Jacksons, K-Maro, Imany, Dr. Alban, Outlandish, Original Enigma Voices və bir çox başqaları.
DREAM Fest görünməmiş sayda sənətçi və tamaşaçıları bir araya gətirdi. “Biz, həqiqətən, böyük miqyaslı festival keçirdik. Sea Breeze-ə müxtəlif ölkələrdən 150-dən çox sənətçi gəldi. Sevinirəm ki, DREAM Fest-in üç səhnəsində bu qədər dünyaşöhrətli ulduzlar toplaşdılar və bu qədər tamaşaçı dünyamiqyaslı tədbirlərə ev sahibliyi etməkdə böyük təcrübəyə malik peşəkar komandanın çalışdığı bu heyrətamiz şounun şahidi oldu. DREAM Fest yeni çağırış, yeni texnologiyalar və ən inanılmaz ideyaları həyata keçirmək imkanıdır”, – deyə festivalın təşkilatçısı Emin Ağalarov bildirdi.
Festival boyunca hər gün dünyaşöhrətli sənətçilərin adlarına olan özəl ulduzların Azərbaycanın yeni turistik məkanına çevrilmiş “Sea Breeze” Şöhrət Xiyabanına qoyulması mərasimi keçirilirdi. Festivalın altı günü ərzində 14 ulduz öz imzalı ulduzunun açılışını etdi: The Jacksons, Dr. Alban, Orijinal Enigma Voices, Thomas Anders, SS Сatch, Craig David, Gianni Russo, David Foster, Nicole Scherzinger, Katharine McPhee, Jack Savoretti, Vakhtang Kikabidze, Rafet El Roman, Fərrux Zakirov. Hər kəs Sea Breeze Şöhrət Xiyabanını ziyarət edə və kumirlərinim ulduzları ilə şəkil çəkdirə bilər.
Getdikcə daha da qloballaşacaq “DREAM Fest” Xəzər dənizi sahillərində keçirilir və özündə əfsanəvi musiqi festivallarının ab-havasını daşıyır. İfaçı ölkələrin coğrafiyası qlobal miqyasda genişlənib: Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə, Avropa, Amerika, MDB ölkələri. Tamaşaçıları festival təşkilatçılığında tamamilə yeni baxış gözləyir: Xəzər dənizi sahillərində altı günlük möhtəşəm açıq hava konsertləri, inanılmaz şoular və yüzlərlə dünyaşöhrətli sənətçinin çıxışları.

50,000+ spectators and 150 artists from 10 countries: Sea Breeze hosted the International Music Festival DREAM Fest
30 07.2024
From July 23 to 28, a large-scale music festival DREAM Fest was held in Baku, on the coast of the resort city of Sea Breeze: three music stages, 50,000 spectators, up to one hundred fifty world stars, including David Foster, Craig David, Jason Derulo, Nicole Scherzinger, The Jacksons, K-Maro, Imany, Dr. Alban, Outlandish, Original Enigma Voices and many others.
DREAM Fest brought together an unprecedented number of artists and spectators. "We held a festival of a truly grand scale - more than 150 artists from different countries came to Sea Breeze. I am happy that so many world-class stars gathered on three stages of DREAM Fest, and so many spectators witnessed this amazing show, which was organized on by a professional team with extensive experience in holding world-class events. DREAM Fest is a new challenge, new technologies and an opportunity to realize the most incredible ideas,” said festival organizer Emin Agalarov.
Every day of the festival, there was a ceremony of laying stars of world-famous artists on the Sea Breeze Walk of Fame, a new landmark of Azerbaijan. Over the six days of the festival, the following artists left their autographs on 14 stars: The Jacksons, Dr. Alban, Original Enigma Voices, Thomas Anders, СС Сatch, Craig David, Gianni Russo, David Foster, Nicole Scherzinger, Katharine McPhee, Jack Savoretti, Vakhtang Kikabidze, Rafet El Roman, Farrukh Zakirov. Anyone can visit the Sea Breeze Walk of Fame and take a photo with the stars of idols.
DREAM Fest is the atmosphere of a legendary music festival on the shores of the Caspian Sea, which will become even more global. The geography of the countries of the performers has expanded to a global scale: Azerbaijan, Georgia, Turkey, Europe, America, the CIS countries. Spectators will experience a completely new look at festival culture: six days of grand open-air on the shores of the Caspian Sea, incredible shows and performances by hundreds of world-famous artists.