Anar Məmmədxanovun ulduzu Sea Breeze Walk of Fame-də əbədiləşdirildi
18 iyul tarixində Sea Breeze Walk of Fame ulduzlar xiyabanında görkəmli ictimai xadim, millət vəkili və "Bakılı Oğlanlar" KVN komandasının əfsanəvi kapitanı Anar Məmmədxanova həsr olunmuş ad ulduzunun təntənəli mərasimi baş tutdu.
Anar Məmmədxanov KVN Ali Liqasının çempionu və finalçısı, bir sıra nüfuzlu turnirlərin qalibi, 2002-ci ildə Bakıda keçirilmiş “Nə? Harada? Nə zaman?” üzrə ilk dünya çempionatının təşkilatçısı, Azərbaycanın Milli Məclisinə seçilmiş ən gənc deputat və Day.az portalının təsisçisi olmuşdur.
Mərasimdə onun anası Səidə İbrahimova, həyat yoldaşı İrada Məmmədxanova, oğlu İslam Məmmədxanov, bacısı Naidə Məmmədxanova, həmçinin Azərbaycanın Xalq artisti Tünzalə Ağayeva, Əməkdar incəsənət xadimi Vagif Gərayzadə, Xalq artisti Ənvər Sadıxov, Xalq yazıçısı Elmira Axundova və “Bakılı Oğlanlar” komandasının üzvü, NTV kanalının baş prodüseri Timur Vaynşteyn iştirak ediblər.

On July 18, a commemorative star was laid on the Sea Breeze Walk of Fame in honour of the prominent public figure, member of parliament, and legendary captain of the KVN team “Guys from Baku” — Anar Mammadkhanov.
Anar Mammadkhanov was a champion and finalist of the KVN Major League, a laureate of several prestigious tournaments, an organiser of the first World Championship of “What? Where? When?” held in Baku, the youngest member ever elected to the Milli Majlis (National Assembly) of Azerbaijan, and the founder of the independent media portal Day.az.
The ceremony was attended by his family and loved ones — his mother Saida Ibrahimova, wife Irada Mammadkhanova, son Islam Mammadkhanov, sister Naida Mammadkhanova — as well as People’s Artist of Azerbaijan Tunzala Aghayeva, Honoured Artist Vagif Gerayzade, People’s Artist Anver Sadykhov, People’s Writer Elmira Akhundova, and Timur Weinstein, General Producer of NTV and a member of the “Guys from Baku” team.