Mayın 25-də Bakıda Çin, Avstraliya, Türkiyə, Rusiya, İsrail, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Azərbaycan və digər ölkələrdən 250-dən çox nümayəndənin iştirak etdiyi birinci Sea Breeze İnvestisiya Forumu keçirilib.
Gün əraziyə ekskursiya ilə başlayıb, görüşlərlə davam edib və qala şam yeməyi ilə yekunlaşıb.
Forumun rəsmi hissəsində Sea Breeze Resort-un developeri və təsisçisi Emin Ağalarov, Azərbaycan iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev, Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev, Bakı Memarlıq və Şəhərsalma Baş İdarəsinin rəisi Read Qasımov, Azərbaycan Beynəlxalq Bankının İdarə Heyəti sədrinin müavini Elmir Həbibullayev, həmçinin Point Group-un sahibi Pavel Trayvas və Seaya komandası — Dmitri Qlazov və Yevgeni Korzun çıxış ediblər.
Spiker qismində çıxış edən Sea Breeze Resort-un satış və İnvestisiyalar üzrə direktoru Ayaz Tağıyev təqdimatında Azərbaycandakı investisiya mühiti, həmçinin Sea Breeze-ə investisiya etməyin üstünlükləri barədə danışıb. Həmçinin çıxış zamanı A.Tağıyev bir mənzilin gəlirliliyini, kompleksimizin üç layihəsini nümünə gətirərək isə qiymət artımının real hallarını nümayiş etdirib.
Qala şam yeməyi "Odlar Yurdu" folklor rəqs ansamblının (bədii rəhbər: Azərbaycanın xalq artisti Təranə Muradova) və "Excellent Music Band" qrupunun çıxışları ilə başa çatıb.

On May 25, Baku hosted the first Sea Breeze Investment Forum, which was attended by more than 250 representatives from China, Australia, Turkey, Russia, Israel, the UAE, Azerbaijan and other countries.
The day started with excursions around the territory, continued with meetings and ended with a gala dinner.
Emin Agalarov, the developer and owner of Sea Breeze Resort, also the First Deputy Minister of Economy of Azerbaijan Elnur Aliyev, the Chairman of the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan Fuad Naghiyev, the Head of the Baku General Directorate on Architecture and Urban Planning Read Gasimov, the Deputy Chairman of the Board of the International Bank of Azerbaijan Elmir Habibullayev, the owner of Point Group Pavel Treyvas and the Seaya team - Dmitry Glazov and Evgeny Korzun made a presentation at the official part of the forum.
Ayaz Tagiyev, Sales and Investment Director at Sea Breeze Resort, spoke about the investment environment in Azerbaijan and why it is worthwhile to invest in Sea Breeze. During his speech, A.Tagiev also provided real-life examples of apartment profitability and price rise using three projects from our complex as examples.
The gala dinner concluded with performances by the folklore dance ensemble “Odlar Yurdu” (artistic director: People's Artist of Azerbaijan Tarana Muradova) and the Excellent Music Band.