Görüşün xüsusi qonağı qadın güləşinin canlı əfsanəsi, idman tarixində dörd Olimpiya Oyunlarında medal qazanan üç qadından biri Mariya Stadnik olub.
Ənənəyə uyğun olaraq sual-cavab ilə başlayan görüşdə Rafiq Hüseynov qazandığı uğurlardan, qələbələrdən, idmanda nizam-intizamın vacibliyindən danışdı. Çempion, aralarında çoxlu gənc güləşçilərin də olduğu master-klassın iştirakçılarına dəyərli məsləhətlər verdi, düzgün inkişafın istiqamətlərini izah etdi.
Rafiq Hüseynov etiraf etdi ki, onun həyatda əsas motivasiyası atası, Azərbaycanın əməkdar məşqçisi, polis polkovniki Radik Hüseynovdur. Çünki məhz onun nəzarəti altında adını dünya idman tarixinə yazmağı bacarıb: "1995-ci ildən onunla, sözün əsl mənasında, zalı tərk etmirik. Atam bütün həyatını mənə həsr edib. Onun iradəsi və peşəkarlığı qarşısında baş əyirəm".
İkiqat dünya çempionu, üçqat Avropa çempionu, dünya kubokunun qalibi Rafiq Hüseynov, intellektual və şəxsi inkişafın vacibliyinə toxunaraq, gənc həmkarlarına xarici dilləri əzmlə öyrənməyi, məktəbdə yaxşı oxumağı, vətənlərinin tarixi ilə maraqlanmağı tövsiyə edib: "Gələcəkdə bəziləriniz beynəlxalq arenada vətəninizin bayrağını qaldıracaqsınız. Belə hallarda sadəcə yaxşı idmançı olmaq kifayət etmir. Ona görə də təkcə idman zalında deyil, həmçinin təhsildə də özünü inkişaf etdirmək çox vacibdir” - deyə Hüseynov bildirib.
Hüseynov, rəqibləri ilə güləşərkən ən çox istifadə etdiyi fəndlərdən birinin “tərs atış” olduğunu qeyd edib.
Çempion, master-klassın praktiki məşğələsi zamanı dəqiq və peşakarcasına icra edilərək ona tatamidə dəfələrlə qələbə qazandıran bu fəndi nümayiş etdirdi.
Sonda Rafiq Hüseynov “Crocus Fitness Glory Museum” üçün güləş ayaqqabılarını imzaladı, tədbirin bütün iştirakçılarına avtoqraf verdi və hamı ilə xatirə şəkli çəkdirdi.

Специальным гостем встречи стала Мария Стадник, - живая легенда спортивной женской борьбы и одна из трех женщин в истории спорта, завоевавшая медали четырех Олимпийских игр.
По традиции встреча началась с сессии «вопрос-ответ», в ходе которой Рафиг Гусейнов рассказал о своих взлетах, победах и о том, как важно придерживаться в спорте строгой дисциплины. Участники мастера - класса, среди которых было много юных борцов, получили от чемпиона ценные советы, правильные ориентиры и мудрые наставления.
Рафиг Гусейнов признался, что его главной мотивацией в жизни является отец, заслуженный тренер Азербайджана, полковник полиции Радик Гусейнов, под руководством которого он смог добиться всех высот и вписать свое имя в мировую историю спорта: «С 1995 года мы буквально не выходим с ним из зала. Отец посвятил мне всю свою жизнь. Я преклоняюсь перед его силой воли и мастерством».
Двукратный чемпион мира, трехкратный чемпион Европы, победитель Кубка мира Рафиг Гусейнов также коснулся важности интеллектуально-личностного развития и посоветовал юным коллегам усердно изучать иностранные языки, хорошо учиться в школе, интересоваться историей своей страны: «Придет время, и кто-то из вас будет поднимать флаг своей Родины на международой арене. И в таких случаях быть просто хорошим спортсменом уже недостаточно. Поэтому, очень важно развивать свои способности не только в спортзале, но и за школьной партой» — сказал Гусейнов.
Рассказывая о боевом приеме, который он чаще всего использует в борьбе с соперником, Гусейнов называет «бросок с обратного захвата».
Во время практической сессии мастер - класса чемпион продемонстрировал данный бросок — отточенный, мастерски выполняемый, и принесший ему не одну победу на татами!
В заключении Рафиг Гусейнов подписал борцовки для Музея славы Crocus Fitness, раздал автографы всем участникам встречи, сфотографировался на память со всеми желающими.
Призом за лучший вопрос чемпион наградил известного бакинского мультиатлета и сверхмарафонца Артема Алиева.