Tamamilə yeni proqram, çoxsaylı sürprizlər - konsert həmişəki kimi gözləntiləri üstələdi və bir nəfəsə keçdi.
Musiqiçi konsert günü işıq üzü görən rus dilli "44" albomundan, həmçinin 9 fevralda çıxacaq ingilis dilli "Now or never" albomundan mahnılar ilə artıq sevilərək dinlənilən "Still, Good Love", "Sbejim v Baku" və s. mahnıları miks edərək, pərəstişkarlarına əsl bayram yaşatdı.
EMIN bunları bildirib: “Bu il mənim 44 yaşım tamam olur və həyatın bu fəslini özüm üçün yaddaqalan bir şeylə - yeni rusdilli albomla qeyd etmək qərarına gəldim. Bu albomda bir diskdə buraxılmayan çoxlu duet mahnılar var. Həmçinin Saşa HammAli ilə "Do tebya", Leonid Aqutinin "My Friend" mahnısı və əlbəttə ki, istedadlı azərbaycanlı ifaçılar - Jony, Jah Khalib və HammAli & Navai ilə olan uğurlu mahnılar da alboma daxildir”.
Albom yeni solo mahnılar və son illərin ən uğurlu duet ifalarından ibarətdir. Albom, Jony ilə “Kamin”dən əfsanəvi Nani Breqvadze ilə gürcü xalq balladasına, “MMM”dən tutmuş yeni şərq mahnısı “Skazka na noç”a qədər hit mahnılar ilə doludur. Trek siyahısına məşhur rus müğənniləri Jasmin və Alsu ilə duetlər də daxildir.
Hər kəs bu linkə keçid edərək albomu yükləyə və dinləyə bilər: https://bnd.lc/44album
Konsertdə əlamətdar premyera da baş tutub: EMIN Bakıda ilk dəfə olaraq dahi Müslüm Maqomayevin repertuarından görkəmli bəstəkar Sevil Əliyevanın “Dvenatsat mesyatsev nadejdı” bəstəsini ifa edib. Sovet dövründə bu mahnı əsl hit idi. EMIN isə ona ikinci həyat verməyə müvəffəq oldu - ifa inanılmaz dərəcədə həssas və gözəl alındı.
Sənətçi vaxtilə Müslüm Maqomayev üçün yazdığı bu bəstəni ifa etməsi üçün Sevil Əliyevanın şəxsən ona xeyir-dua verməsi hekayəsini ictimaiyyətlə bölüşüb və buna görə ona ürəkdən təşəkkür edib.
Qeyd edək ki, bəstəkar da izləyicilər arasında idi. Gecənin ən təsirli anlarından biri EMIN-in konsertdə iştirak edən övladları - Əli, Mikayıl və Əminənin sevimli ataları üçün gül dəstələri ilə səhnəyə çıxmaları oldu. EMIN’in heç bir konsertini “Sinyaya veçnost” mahnısı ifa olunmadan təsəvvür etmək mümkün deyil.
Bu, artıq sevimli bir ənənəyə çevrilib. Belə anlarda hər bir tamaşaçının qəlbi, əfsanəvi, təkrarolunmaz Müslüm Maqomayev xatirəsinə bəslənən xüsusi diqqət və rəğbətə görə xüsusi minnətdarlıqla dolur! Gecənin son akkordu isə sənətçinin tamaşaçılarla səs-səsə verib ifa etdiyi, sətirlərinin hər bir həmvətənimizi həyacanlandıran “Mənim Azərbaycanım” mahnısı oldu.
Bakıda keçirilən konsertdə EMIN fan-klubunun təşəbbüsü ilə həyata keçirilən, sənətçinin özü və komandası tərəfindən fəal dəstəklənən məşhur “Yaxşılıq Bumeranqı” xeyriyyə layihəsinə start verilib. Bütün vəsait ciddi genetik xəstəliklə mübarizə aparan Cəhrami Fatehin ailəsinə bağışlanacaq.

Абсолютно новая программа, множество сюрпризов, неожиданные музыкальные решения - концерт, как всегда, превзошел все ожидания и прошел на одном дыхании!
Артист устроил настоящий праздник своим поклонникам, исполнив песни из нового, вышедшего в день концерта русскоязычного альбома «44», из англоязычного альбома Now Or Never, который выходит в свет 9 февраля, приправив этот микс всеми любимыми хитами: Still, Good Love, "Сбежим в Баку" и др.
«В этом году мне исполняется 44 года, и я решил обозначить эту главу жизни чем-то ярким для себя – новым русскоязычным альбомом. Здесь много дуэтных песен, которые не были выпущены на одной пластинке. Есть абсолютные новинки – потрясающая песня с Сашей HammAli "До тебя", песня Леонида Агутина – "Мой друг" с теплыми гитарными аккордами и, конечно, наши фиты с самыми талантливыми азербайджанскими исполнителями – Jony, Jah Khalib и HammAli & Navai», - говорит EMIN.
Альбом на одну половину состоит из сольных и новых песен, на другую – из дуэтов – самых хитовых песен последних нескольких лет. Альбом наполнен романтичными и проникновенными дуэтами: от "Камина" с Jony до грузинской народной баллады c легендой Нани Брегвадзе, и сольными синглами – от хита "МММ" до новой восточной песни "Сказка на ночь". В трек-лист также вошли дуэты с популярными российскими певицами Жасмин и Алсу.
Все желающие могут скачать и слушать альбом по данной ссылке: https://bnd.lc/44album
Не обошлось на концерте и без знаковой премьеры: впервые в Баку EMIN исполнил композицию "Двенадцать месяцев надежды" известного композитора Севиль Алиевой из репертура великого Муслима Магомаева.
В советские годы эта песня была настоящим суперхитом. EMIN’у удалось дать ей вторую жизнь - исполнение получилось невероятно чувственным и красивым. Артист поделился с публикой историей о том, как Севиль Алиева лично благословила его на эту композицию, которую она в свое время написала для Муслима Магомаева, и сердечно поблагодарил ее за это. Отметим, что композитор также присутствовала в зале.
Пришли на концерт и дети EMIN’a - Али, Микаил и Амина Агаларовы, и одним из самых трогательных моментов вечера стал их выход на сцену с букетами цветов для любимого папы.
Ни один концерт EMIN’a невозможно представить без песни "Синяя вечность", которая уже давно стала доброй, всеми любимой традицией. Сердце каждого зрителя наполняется в эти минуты особой благодарностью к народному артисту - за память и любовь к легендарному, несравненному Муслиму Магомаеву!
Завершающий аккорд вечера и песня, которую артист исполняет в унисон с залом - "Мой Азербайджан", строки которой будоражат абсолютно каждого соотечественника.
На концерте в Баку был запущен "Бумеранг добра", - известный благотворительный проект, инициированный фан-клубом EMIN’a и активно поддерживаемый самим артистом и его командой. Все средства будут переданы семье малыша Джахрами Фатеха, борющегося с тяжелым генетическим заболеванием.