14–30 mart tarixlərində Bakıda Circus Sea Breeze arenasında “Şərq Sirki” şousu təqdim olunacaq. Proqramda Türkmənistan Dövlət Sirkinin əfsanəvi “Galkynyş” qrupu — 2025-ci il Monte-Karlo Beynəlxalq Sirk Festivalının baş mükafat qalibləri iştirak edəcək.
Tamaşaçıları dünyanın ən məşhur atüstü sirk nömrələrindən biri, eləcə də akrobatik və digər sirk çıxışları gözləyir.
Ənənəyə uyğun olaraq, nümayişlərin ilk günləri valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlara, fiziki məhdudiyyətli uşaqlara və İkinci Qarabağ müharibəsi iştirakçılarının övladlarına həsr olunacaq.
Yeni proqramın təqdimatı və Novruz bayramı münasibətilə Circus Sea Breeze xüsusi aksiya elan edir:
14, 15 və 20 mart tarixlərində bütün seanslara biletlərin qiyməti 15 AZN olacaq.
Həmçinin 20 və daha çox şagirddən ibarət təşkil olunmuş məktəb qrupları üçün xüsusi şərtlər, müşayiətçi müəllimlər üçün isə pulsuz giriş nəzərdə tutulub.
Biletləri iTicket.az saytından və şəhərin bütün kassalarından əldə etmək mümkündür. Biletlərin qiyməti 15–40 AZN aralığındadır.
https://iticket.az/events/circus/oriental-circus-circus-oscar-winners-galkynysh
Tamaşaçıların rahatlığı üçün “Koroğlu” metro stansiyasından Circus Sea Breeze-ə və geri istiqamətdə xüsusi avtobus xidməti təşkil olunacaq.

From March 14 to March 30, the Circus Sea Breeze arena in Baku will host the show “Eastern Circus” featuring the legendary Galkynysh Group of the State Circus of Turkmenistan — Grand Prize winners of the 2025 International Circus Festival of Monte-Carlo.
Audiences will witness one of the world’s most renowned equestrian circus acts, along with acrobatic and other circus performances.
Following tradition, the first days of the show will be dedicated to a social initiative, inviting children deprived of parental care, children with disabilities, and children of participants of the Second Karabakh War.
To celebrate the launch of the new program and the Novruz holiday, Circus Sea Breeze announces a special promotion: on March 14, 15 and 20, tickets for all sessions will cost 15 AZN.
Special conditions are also available for organized school groups of 20 or more students, while admission for accompanying teachers will be free.
Tickets are available on iTicket.az and at all city ticket offices. Prices range from 15 to 40 AZN.
https://iticket.az/events/circus/oriental-circus-circus-oscar-winners-galkynysh
For the convenience of visitors, a shuttle bus service will operate from “Koroglu” metro station to Circus Sea Breeze and back.