İnvestisiyaya həsr olunmuş məşhur InvestFuture kanalında Sea Breeze şirkətinin təsisçisi Emin Ağalarovun geniş müsahibəsi paylaşılıb. Aparıcı Kira Yuxtenko Eminlə unikal kurort şəhərciyinin inkişafı, sərfəli investisiyalar və dəniz sahilində yaşamağın üstünlükləri barədə danışıb.
Son bir neçə ildə Bakı populyar investisiya məkanına çevrilib və Azərbaycan BVF-nin hesabatına əsasən, investisiya üçün ən əlverişli yeddi ölkə sırasında yer alıb. Qərb investorları Azərbaycanın investisiya perspektivlərini yüksək qiymətləndirdilər. Belə ki, ötən il ölkəmizə rekord həcmdə birbaşa xarici sərmayə daxil olub, bu göstərici üzrə Azərbaycan dünyada 3-cü yeri tutub.
Hazırda Sea Breeze dünyanın hər yerindən investorlar üçün cəlbedici bir məkana çevrilir. Bu buraxılışda siz Sea Breeze-in tarixçəsi, bu genişmiqyaslı layihənin nə qədər investisiya tələb etməsi, xarici rezidentlərin əldə etdiyi üstünlüklər, kompleksin unikallığı və gələcəkdə necə inkişaf edəcəyi barədə məlumat əldə edəcəksiniz. Siz həmçinin unikal Caspian Dream Liner layihəsinin təməlqoyma mərasimindən kadrları izləyə və Sea Breeze-də yaşam haqqında bir çox maraqlı məlumatlar əldə edə biləcəksiniz.
İzləyicilər üçün xüsusi olaraq, sahəsi 70 kv.m-dən başlayan mənzillərə REALESTATE70 kodundan istifadə etdikdə  7% endirim təklif olunur.

A popular YouTube channel dedicated to investments posted a long interview with the founder of Sea Breeze, Emin Agalarov. Host Kira Yukhtenko talked with Emin about the development of a unique resort city, profitable investments and the advantages of living on the seashore.
Over the past few years, Baku has become a popular investment destination, and Azerbaijan was included in the seven most favorable countries for investment according to the IMF report. Western investors appreciated the prospects of these territories - thanks to them, last year the country received a record amount of foreign direct investment, ranking 3rd in the world in this indicator.
Right now, Sea Breeze is becoming a center of attraction for investors from all over the world. In this program you will learn about how the history of Sea Breeze began, how much investment a project of this scale requires, what foreign residents receive in addition to a residence permit, what is unique about the complex and how it will develop in the future. You will also see footage of the laying of a time capsule into the foundation of the unique Caspian Dream Liner project and learn a lot of interesting things about life in Sea Breeze.
Especially for viewers of the episode there is a 7% discount using the promotional code REALESTATE70 for apartments from 70 sq. m.