Moskvada beynəlxalq “Əmlak bazarı rekordları” mükafatının 15-ci yubiley mükafatlandırma mərasimi keçirildi. Tədbirdə Rusiyanın 25 regionundan 300-dən çox namizəd iştirak etdi. Tədbir Rusiya və MDB ölkələrindən daşınmaz əmlak bazarının 600-dən çox top-menecerini bir araya gətirdi.
“Əmlak bazarı rekordları 2024” mükafatının nəticələrinə əsasən, Sea Breeze kurort şəhərciyi “5 Ulduzlu Obyekt” nominasiyasında qalib oldu. Bu mükafat Xəzər dənizinin sahilində yerləşən Sea Breeze-in sürətli inkişafının göstəricisi olmaqla bərabər, görülən işlərə verilən yüksək dəyərdir.
Sənayenin ən böyük və ən nüfuzlu mükafatlarından olan "Əmlak bazarı rekordları" Rusiya və xarici daşınmaz əmlak bazarında əldə olunan nailiyyətlərə görə verilir. Hər il mükafat sənayedə əlamətdar hadisəyə çevrilir və rekord sayda namizəd, tərəfdaş və qonaq cəlb edir.

Sea Breeze has won the 'Real Estate Market Records' award.
The 15th anniversary award ceremony of the international “Records of the Real Estate Market” award took place in Moscow. More than 300 nominees from 25 regions of Russia took part in the event. The event brought together more than 600 top managers of the real estate market from Russia and the CIS countries.
According to the results of the “Real Estate Market Records 2024” award, Sea Breeze received the “5 Star Property” nomination. The award became an indicator of the rapid development of the complex and a well-deserved assessment of a unique project on the shores of the Caspian Sea.
“Records of the Real Estate Market” is one of the largest and most prestigious awards in the industry, which is awarded for achievements in the Russian and foreign real estate market. Every year, the award becomes a landmark event in the industry and attracts a record number of nominees, partners and guests.