Bu gün Sea Breeze Event Hall’da uşaq evlərinin yetirmələrinin, şəhid övladlarının, aztəminatlı ailələrin uşaqlarının dəvət aldığı böyük yeni il xeyriyyə şənliyi keçirilib.
Genişmiqyaslı bayram tədbiri Agalarov Development şirkətinin prezidenti, Xəzərin sahilində yerləşən Sea Breeze istirahət şəhərciyinin sahibi Emin Ağalarovun təşəbbüsü ilə baş tutub. Uşaqlar üçün teatral tamaşa və interaktiv oyunlar təşkil olunub. Həmçinin hər bir uşağa bayram hədiyyəsi verilib.
Sea Breeze’in rəhbərliyindən Qəmbər Bənənyarlı bunları deyir "Emin bəyin və şirkətimizin əsas məqsədlərindən biri sevgi və qayğıya ehtiyacı olan uşaqların yanında olmaqdır. Yeni il, uşaqlarla belə böyük və mehriban ailə formatında bir araya gəlmək və bu sehrli bayramı birlikdə qeyd etmək üçün əla fürsətdir". O, həmçinin Sea Breeze-də bu bayram şənliyinin hər il keçiriləcəyini və sevilən ənənəyə çevriləcəyini söylədi.
Şaxta baba və Qar qızın uşaqlarla şam ağacı ətrafında əl-ələ tutaraq rəqs etməkləri isə hıəmin günün ən təsirli məqamlarından oldu. Uşaqlar bir-biri ilə yarışaraq uğur və nailiyyətlərini onlarla bölüşməyə, şer deməyə, şəkil çəkdirməyə və əlbəttə ki, hədiyyələrini almağa tələsirdilər.

Эмин Агаларов организовал благотворительную елку на территории Sea Breeze
Сегодня, в Sea Breeze Event Hall состоялась большая новогодняя благотворительная елка, на которую были приглашены воспитанники детских домов, дети шехидов, дети из малообеспеченных семей и др.
Масштабное праздничное мероприятие состоялась по инициативе президента компании Agalarov Development, владельца курортного городка Sea Breeze на Каспийском побережье Эмина Агаларова.
Для детей было организовано театральное представление, активности в интерактивном формате. Всем детям также вручили подарки.
"Одна из приоритетных целей нашего руководителя и нашей компании  помощь детям, которые нуждаются в любви и заботе. Новый год  это прекрасный повод, чтобы собраться такой дружной и большой детской компанией, и вместе отметить этот волшебный, добрый праздник",  говорит Гамбар Бененйарлы, управляющий Sea Breeze. Он также заявил, что большая благотворительная елка в Sea Breeze станет ежегодной традицией.
Трогательной кульминацией вечера стал хоровод с Дедом Морозом и Снегурочкой. Дети наперебой спешили поделиться с ними своими успехами и достижениями, рассказать стишки, сфотографироваться, и, конечно же, получить подарок.