Sea Breeze-də ilk dəfə möhtəşəm sirk şousu
İyunun 1-də “Sea Breeze”də sirk sahəsində Oskar mükafatçısı Allahverdi İsrafilovun rəhbərliyi və dünyanın ən nüfuzlu sirk festivallarından birinin artistlərinin iştirakı ilə “Monte Karlo əfsanələri” beynəlxalq proqramı başlayır.
Bu yay Lunapark və Akvapark arasında 1250 yerlik tamaşaçı zalı və 13 metrlik arenası olan sirk çadırı istifadəyə veriləcək və bu sirk şousu məhz burada baş tutacaq.
Sea Breeze sirki Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündə açılacaq. Xeyriyyə məqsədilə keçiriləcək ilk şouya valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlar, həmçinin sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar dəvət olunacaqlar.
Monte Karlonun canlı əfsanələri – peşəkar akrobatlar, janqlyorlar, sehrbazlar, ekvilibristlər həm uşaqları, həm də böyükləri ovsunlayacaqlar. Vindzor Kral At Şousunun tamaşaçılarını öz çıxışları ilə valeh edən möhtəşəm Qarabağ atları isə əsl igidlərin nəzarəti altında məharətlərini nümayiş etdirəcəklər.

1 июня в Sea Breeze под руководством обладателя циркового «Оскара» Аллахверди Исрафилова стартует международная программа «Легенды Монте-Карло» с участием артистов одного из самых престижных цирковых фестивалей в мире.
Цирковой шатер со зрительным залом вместимостью 1250 мест и 13-метровым манежем расположится между Лунапарком и Аквапарком, которые также начнут принимать гостей этим летом.
Цирк в Sea Breeze откроется в Международный день защиты детей, и первое шоу будет носить благотворительный характер: на него будут приглашены дети, оставшиеся без попечения родителей, и дети с ограниченными физическими возможностями.
Живые легенды Монте-Карло очаруют и детей, и взрослых сложными акробатическими трюками, виртуозным жонглерским мастерством, настоящей магией и впечатляющей эквилибристикой. А великолепные карабахские скакуны, покорившие своим выступлением публику Виндзорского королевского конного шоу, под управлением настоящих джигитов продемонстрируют невероятную скорость и грацию.