Oktyabrın 16-da dəbdəbəli The Grand Sea Breeze apart-hotelinin ziyafət zalında “Latte Art” çempionatı keçirildi. Peşəkar münsiflər heyəti sərbəst tökmə texnikasından istifadə edərək inək və alternativ süddən parlaq təsvirlər yaratmaq bacarığını, avadanlığın istismarı və stansiyada təmizliyin qorunması bacarıqlarını qiymətləndirdi. Çempionat ilk dəfə Sea Breeze kurort şəhərciyində Restaurants by Emin Agalarov tərəfindən keçirilib. Qəhvə və süd isə Lavazza tərəfindən təmin olundu.
İştirakçıların əl işləri və bütün proses böyük ekranda yayımlanırdı. Ayrı bir stansiyada qonaqlar inək, kokos və ya badam südü ilə isti Lavazza qəhvəsindən ləzzət aldılar.
Maraqlı yarış nəticəsində ən yaxşıların adları məlum oldu: Ramiz Hüseynli (Park Café) birinci, Nadir Quliyev (Tatte) ikinci, Ramik Həsənov (Fishbox) üçüncü yerə layiq görüldü. Bütün iştirakçılar Restaurants by Emin Agalarov, Lavazza və Sea Breeze tərəfindən qiymətli hədiyyələr qazandılar.

16 октября в банкетном зале роскошного апарт-отеля The Grand Sea Breeze прошел чемпионат Latte Art, в соревновании приняли 32 бариста из лучших кофеен Баку. Профессиональное жюри оценивало мастерство создания глянцевых рисунков из коровьего и альтернативного молока техникой свободного вливания, навыки работы с оборудованием и поддержание чистоты на станции. Чемпионат проходил в городе-курорте Sea Breeze впервые, организаторами выступили Restaurants by Emin Agalarov, а компания Lavazza предоставила кофе и молоко.
Все детали происходящего транслировались на большой экран. На отдельной станции гости могли насладиться горячим кофе Lavazza с коровьим, кокосовым или миндальным молоком на выбор.
По итогам волнительного соревнования стали известны имена лучших: первое место занял Рамиз Гусейнли (Park Café), второе – Надир Гулиев (Tatte), а третье – Рамик Гасанов (Fishbox). Все участники получили ценные призы от Restaurants by Emin Agalarov, Lavazza и Sea Breeze.