Oktyabrın 16-da dəbdəbəli The Grand Sea Breeze apart-hotelinin ziyafət zalında “Latte Art” çempionatı keçirildi. Peşəkar münsiflər heyəti sərbəst tökmə texnikasından istifadə edərək inək və alternativ süddən parlaq təsvirlər yaratmaq bacarığını, avadanlığın istismarı və stansiyada təmizliyin qorunması bacarıqlarını qiymətləndirdi. Çempionat ilk dəfə Sea Breeze kurort şəhərciyində Restaurants by Emin Agalarov tərəfindən keçirilib. Qəhvə və süd isə Lavazza tərəfindən təmin olundu.
İştirakçıların əl işləri və bütün proses böyük ekranda yayımlanırdı. Ayrı bir stansiyada qonaqlar inək, kokos və ya badam südü ilə isti Lavazza qəhvəsindən ləzzət aldılar.
Maraqlı yarış nəticəsində ən yaxşıların adları məlum oldu: Ramiz Hüseynli (Park Café) birinci, Nadir Quliyev (Tatte) ikinci, Ramik Həsənov (Fishbox) üçüncü yerə layiq görüldü. Bütün iştirakçılar Restaurants by Emin Agalarov, Lavazza və Sea Breeze tərəfindən qiymətli hədiyyələr qazandılar.

On October 16, the Latte Art Championship was held in the banquet hall of the luxurious apart-hotel The Grand Sea Breeze. 32 baristas from the best coffee shops in Baku took part in the competition. The professional jury assessed the skill of creating glossy drawings from cow and alternative milk using the free pouring technique, skills in working with equipment and maintaining cleanliness at the station. The championship was held in the resort city of Sea Breeze for the first time. The organizers were Restaurants by Emin Agalarov, and Lavazza provided coffee and milk.
All the details of the event were broadcast on a large screen. At a separate station, guests could enjoy hot Lavazza coffee with cow, coconut or almond milk to choose from.
Following the exciting competition, the names of the best were announced: first place went to Ramiz Huseynli (Park Café), second to Nadir Guliyev (Tatte), and third to Ramik Hasanov (Fishbox). All participants received valuable prizes from Restaurants by Emin Agalarov, Lavazza and Sea Breeze.