16 noyabr saat 15:00-da Sea Breeze-də yeni Nar bulvarının salınması mərasimi keçiriləcək. Təntənəli tədbirdə kurort şəhərciyinin təsisçisi Emin Ağalarov, Sea Breeze-in Landşaft departamenti və layihənin dostları iştirak edəcəklər.
Tədbir Sea Breeze-in inkişaf planı çərçivəsində həyata keçirilir. Xəzər dənizinin sahilində unikal layihə olan Sea Breeze hazırda sadəcə dəbdəbəli kurort və yaşayış qəsəbəsi deyil, təkrarsız yaşıllaşdırma planına malik gələcəyin şəhəridir.
Nar ağaclarının əkilməsi simvolik olaraq hər il keçirilən nar bayramına, eləcə də bu il Azərbaycanda keçirilən və gələcəyin əsas ekoloji və iqlim məsələlərini gündəmə gətirən COP 29 konfransına təsadüf edir. Tədbir iştirakçıları ölkəmizdə ən böyük və ən şirəli narların bitdiyi və narın vətəni hesab olunan Göyçaydan gətirilmiş nar ağaclarını əkəcəklər. Gələcəkdə bu ağaclar hazırda uzunluğu 7 kilometr olan Sea Breeze bulvarını bəzəyəcək.
Nar Azərbaycanın simvollarından biridir, bolluq, bərəkət və həmrəyliyi təcəssüm edir. Sea Breeze üçün Nar bulvarı xüsusilə əlamətdar olacaq. Bir vaxtlar Xəzərin sahili səhralıq idi və insanların yaşaması üçün münbit şərait yox idi, lakin bu gün burada müxtəlif növ ağaclar və bitkilər əkilib və onlara qulluq olunur. Sea Breeze-in 300 hektarlıq yaşıllıq sahəsində 10 milyondan çox ağac və kol mövcuddur.
Həmçinin, həmin həftənin sonunda Sea Breeze-dəki restoranlarda nar bayramına həsr olunmuş xüsusi menyu və yeməklər də təqdim olunacaq!

On November 16th at 3 pm, Sea Breeze will host the official planting ceremony of the Pomegranate Boulevard. The event will be attended by the founder of Sea Breeze Resort, Emin Agalarov, the Sea Breeze Landscape Department and friends of the project.
This event is part of the ongoing development plan for Sea Breeze—a unique project on the Caspian Sea coast, which today represents not just a luxurious resort and premium coastal settlement, but a true city of the future with an unprecedented landscaping plan.
The planting of pomegranate trees is symbolically timed to coincide with the annual Pomegranate Festival and the COP 29 conference, which this year is being held in Azerbaijan and addresses key environmental and climate issues for the future. Participants in the event will plant pomegranate trees from the city of Goychay, the heart of Azerbaijan, where the largest and juiciest pomegranates in the country grow. In the future, these trees will decorate the entire Sea Breeze Boulevard, which is currently 7 kilometers long.
The pomegranate is a well-known symbol of Azerbaijan, representing fertility and prosperity. For Sea Breeze, the Pomegranate Boulevard will have special significance. Once, the Caspian coast was barren and desolate, but today, it is home to a wide variety of trees and plants.The current greening area covers 300 hectares, with approximately 10 mln trees and bushes planted.
Throughout the weekend, restaurants across Sea Breeze will offer  special menu items and treats inspired by the Pomegranate Festival.