18 mart tarixində Grand Hall-da Sea Breeze və ölkənin aparıcı səhiyyə operatorlarından biri olan Referans Medical Group arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. Tərəfdaşlıq Sea Breeze şəhər-kurortu ekosistemi çərçivəsində kompleks tibbi xidmət sisteminin formalaşdırılmasına və rezidentlər üçün əlavə üstünlüklərin yaradılmasına yönəlib. Referans Sea Breeze Hospital-ın açılışı yaxın zamanda gözlənilir.
Sənədi Sea Breeze-in kommersiya direktoru Ayaz Tağıyev və Referans Sea Breeze Hospital-ın direktoru Sevda Cəfərova imzalayıblar.
“Referans klinikasının yaxın zamanda Sea Breeze ərazisində fəaliyyətə başlayacağını və bu gündən etibarən tərəfdaşımız olduğunu məmnuniyyətlə qeyd edirik. Bu əməkdaşlıq xidmətlərimizi genişləndirəcək və rezidentlər üçün əlavə tibbi imkanlar yaradacaq”, — deyə Sea Breeze-in kommersiya direktoru Ayaz Tağıyev bildirib.
Razılaşma çərçivəsində Sea Breeze rezidentləri üçün fərdiləşdirilmiş tibbi xidmət paketi nəzərdə tutulur. Bu paketə ildə bir dəfə Referans Sea Breeze Hospital-da Check-up proqramı (terapevt konsultasiyası, laborator analizlər, USM, EKQ və rentgen), ildə üç dəfə həkimin evə gəlişi, şəhər-kurortu ərazisində iki dəfə təcili tibbi yardım çağırışı, həmçinin ixtisaslaşmış həkimlərlə onlayn konsultasiyalar daxildir.
Bundan əlavə, Sea Breeze rezidentlərinə Referans Sea Breeze Hospital-da laborator, diaqnostik və ambulator xidmətlərə 10% endirim təqdim olunur.
Tərəfdaşlıq Sea Breeze-in kompleks şəhər-kurortu kimi mövqeyini daha da gücləndirir, infrastrukturun inkişafını tibbi xidmətlərin inteqrasiyası ilə tamamlayaraq rezidentlər üçün komfort və həyat keyfiyyətini artırır.

On March 18, a memorandum of cooperation was signed at the Grand Hall between Sea Breeze and Referans Medical Group, one of the country’s leading healthcare providers. The partnership is aimed at establishing a comprehensive healthcare service system within the Sea Breeze resort city ecosystem and enhancing the range of benefits available to its residents. The opening of Referans Sea Breeze Hospital is expected in the near future.
The memorandum was signed by Ayaz Taghiyev, Commercial Director of Sea Breeze, and Sevda Jafarova, Director of Referans Sea Breeze Hospital.
“We are pleased that Referans clinic will soon open at Sea Breeze and is becoming our partner as of today. This collaboration will enhance our service offering and provide residents with additional healthcare benefits,” said Ayaz Taghiyev, Commercial Director of Sea Breeze.
As part of the agreement, Sea Breeze residents will have access to a personalized healthcare package, including an annual check-up program at Referans Sea Breeze Hospital (general practitioner consultation, laboratory tests, ultrasound, ECG, and X-ray), up to three home doctor visits per year, two emergency medical service calls within the resort city, as well as online consultations with specialized doctors.
In addition, Sea Breeze residents will receive a 10% discount on laboratory, diagnostic, and outpatient services at Referans Sea Breeze Hospital.
The partnership reinforces Sea Breeze’s positioning as a fully integrated resort city, where infrastructure development is complemented by the integration of healthcare services, enhancing overall comfort and quality of life for residents.