Martın 16-da Sea Breeze-i Kommersiya icarəsi şöbəsinin rəhbəri Elbəy Rzayev, Paulaner brendini isə onu idarə edən TABIA Group şirkətinin CEO-su Uygar Kocas təmsil edərək, Sea Breeze-də yeni Paulaner Wirtshaus Baku Sea Breeze restoranının açılmasını nəzərdə tutan müqavilə imzalayıblar. Marina Village kompleksinin mərkəzində, yaxta klubunun yaxınlığında yerləşəcək restoranın açılışı 2027-ci ilin mart ayının sonuna planlaşdırılır.
“Sea Breeze yeni beynəlxalq brendləri və tanınmış franşizaları cəlb etməyə davam edir. Paulaner dünyanın ən tanınan pivə brendlərindən biridir və əminik ki, yeni restoranın açılışı şəhər-kurortun qastronomik təklifinə mühüm töhfə verəcək”, — deyə Sea Breeze-in Kommersiya icarəsi şöbəsinin rəhbəri Elbəy Rzayev bildirib.
Paulaner uzunillik tarixə malik, dünyanın 80-dən çox ölkəsində təmsil olunan beynəlxalq pivə brendidir. Yeni restoran klassik alman üslublu Wirtshaus konsepsiyasında təqdim olunacaq, burada ənənəvi Bavariya mətbəxi və Paulaner standartlarına uyğun hazırlanmış pivə bir araya gələcək.
“Sea Breeze ilə əməkdaşlığın başlanmasından və bu unikal məkan layihəsində yeni Paulaner Wirtshaus restoranımızı açmaqdan məmnunuq. Əminəm ki, ənənəvi Bavariya mətbəxi və qonaqpərvərlik konsepsiyamız Sea Breeze-in atmosferini uğurla tamamlayacaq və qonaqlar üçün yeni cəlbedici məkana çevriləcək”, — deyə Paulaner Brauhaus Baku-nun direktoru Emil Qurbanov bildirib.
Müqavilənin imzalanmasından sonra Bavariyadan dəvət olunmuş ustad pivəçinin iştirakı ilə ilk çəlləyin açılışı üzrə təntənəli mərasim keçirilib. Bu simvolik an tərəflər arasında əməkdaşlığın başlanğıcını ifadə edib.

16 марта Sea Breeze в лице Эльбея Рзаева, руководителя отдела коммерческой аренды, и бренд Paulaner, представленный управляющей компанией TABIA Group в лице её CEO Uygar Kocas, подписали договор, предусматривающий открытие в Sea Breeze нового ресторана Paulaner Wirtshaus Baku Sea Breeze. Открытие ресторана, который разместится в центре комплекса Marina Village, вблизи яхт-клуба, запланировано на конец марта 2027 года.
«Sea Breeze продолжает привлекать новые международные бренды и знаковые франшизы. Paulaner — один из самых узнаваемых пивоваренных брендов в мире, и мы уверены, что открытие нового ресторана станет заметным событием в развитии гастрономической инфраструктуры города-курорта», — отметил Эльбей Рзаев, руководитель отдела коммерческой аренды Sea Breeze.
Новый ресторан будет представлен в формате классического Wirtshaus в немецком стиле, сочетающего традиционную баварскую кухню и пиво собственного производства по стандартам Paulaner — международного пивоваренного бренда с многолетней историей, представленного более чем в 80 странах мира.
«Мы рады началу сотрудничества с Sea Breeze и открытию нашего нового филиала Paulaner Wirtshaus в этом уникальном локационном проекте. Уверен, что наша концепция аутентичной баварской кухни и гостеприимства прекрасно дополнит атмосферу Sea Breeze и станет новым центром притяжения для гостей», — отметил Эмиль Гурбанов, директор Paulaner Brauhaus Baku.
После подписания договора состоялась торжественная церемония открытия первой бочки с участием мастера-пивовара из Баварии. Этот символический момент стал началом плодотворного сотрудничества.