Sea Breeze-də Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı İşgüzar Şurasının iclası keçirildi
Oktyabrın 1-də Sea Breeze kurort şəhərciyində Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanının Birgə İşgüzar Şurasının 5-ci iclası keçirildi. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Səudiyyə Ərəbistanı Palataları Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş tədbirdə hər iki ölkənin rəsmiləri və iş adamları iştirak etdilər.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev və Səudiyyə Ərəbistanı Palataları Federasiyasının İdarə Heyətinin sədri Həsən Əl-Huvaizi iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələri, investisiyalar və ixrac imkanları barədə fikirlərini bölüşdülər. Tədbir iştirakçıları Azərbaycanda ticarət və investisiya sahəsində işgüzar dairələr arasında əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivlərindən, yerli və xarici iş adamlarına göstərilən dəstək və xidmətlərdən danışdılar.
Sea Breeze-in satış direktoru Ena-Kameliya Məlikova təqdimatla çıxış edərək gələcəyin şəhərinin unikal layihəsini təqdim etdi. Tədbir “Sea Breeze” boyunca maraqlı ekskursiya ilə başa çatdı. Ekskursiya zamanı qonaqlar yaşayış kompleksləri və infrastruktur layihələrini şəxsən qiymətləndirə bildilər.

The 5th joint meeting of the Azerbaijan-Saudi Arabia Business Council was held in the resort city of Sea Breeze on October 1. The event was organized by the Small and Medium Enterprises Development Agency (KOBIA) and the Federation of Saudi Arabian Chambers, and was attended by officials and businessmen from both countries.
During the meeting, Elnur Aliyev, First Deputy Minister of Economy, and Hassan Al-Khuwaizi, Chairman of the Board of the Federation of Saudi Arabian Chambers, discussed economic and trade relations, investments, and export opportunities between the two countries. The participants of the event spoke about the prospects for expanding ties between business circles in the field of trade and investment, as well as support and services provided to local and foreign businessmen in Azerbaijan.
Ena-Kameliya Melikova, Sales Director of Sea Breeze, presented a unique project of the city of the future during the meeting. The event concluded with a tour of the Sea Breeze territory, where guests were able to personally evaluate the residential complexes and infrastructure.