Sea Breeze-də Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı İşgüzar Şurasının iclası keçirildi
Oktyabrın 1-də Sea Breeze kurort şəhərciyində Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanının Birgə İşgüzar Şurasının 5-ci iclası keçirildi. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Səudiyyə Ərəbistanı Palataları Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş tədbirdə hər iki ölkənin rəsmiləri və iş adamları iştirak etdilər.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev və Səudiyyə Ərəbistanı Palataları Federasiyasının İdarə Heyətinin sədri Həsən Əl-Huvaizi iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələri, investisiyalar və ixrac imkanları barədə fikirlərini bölüşdülər. Tədbir iştirakçıları Azərbaycanda ticarət və investisiya sahəsində işgüzar dairələr arasında əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivlərindən, yerli və xarici iş adamlarına göstərilən dəstək və xidmətlərdən danışdılar.
Sea Breeze-in satış direktoru Ena-Kameliya Məlikova təqdimatla çıxış edərək gələcəyin şəhərinin unikal layihəsini təqdim etdi. Tədbir “Sea Breeze” boyunca maraqlı ekskursiya ilə başa çatdı. Ekskursiya zamanı qonaqlar yaşayış kompleksləri və infrastruktur layihələrini şəxsən qiymətləndirə bildilər.

В Sea Breeze прошло заседание делового совета Азербайджана и Саудовской Аравии
1 октября в городе-курорте Sea Breeze состоялось 5-е заседание совместного делового совета Азербайджана и Саудовской Аравии. В мероприятии, организованном Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) и Федерацией палат Саудовской Аравии, приняли участие официальные лица и бизнесмены обеих стран.
На заседании первый заместитель министра экономики Эльнур Алиев и Председатель Правления Федерации палат Саудовской Аравии Хасан Аль-Хувайзи поделились своими мыслями об экономических и торговых связях, инвестициях и возможностях экспорта между двумя странами. Участники мероприятия рассказали о перспективах расширения связей между бизнес-кругами в сфере торговли и инвестиций, поддержке и услугах, оказываемых местным и иностранным бизнесменам в Азербайджане.
Директор по продажам Sea Breeze Эна-Камелия Меликова выступила с презентацией и представила уникальный проект города будущего. Завершилось событие увлекательным туром по территории Sea Breeze, где гости смогли лично оценить жилые комплексы и инфраструктуру.