Sea Breeze Daşkənddə keçirilmiş "Dvijenie" sammitində iştirak etdi
11-12 fevralda Daşkənddə "Dvijenie" beynəlxalq daşınmaz əmlak sammiti keçirildi. Tədbirdə investorlar, memarlar, developerlər və digər sənaye mütəxəssisləri bir araya gəldilər.
Tədbirin əsas mövzuları regional daşınmaz əmlak bazarının inkişafı, kompleks development və sürətlə böyüyən beynəlxalq əməkdaşlıq kontekstində sənayenin transformasiyası idi.
Sammitin əsas spikeri Sea Breeze şirkətinin təsisçisi Emin Ağalarov idi. O, kurort şəhərciyinin cari inkişafından danışdı və yeni layihələri, o cümlədən Sky Breeze Shahdag dağ kurortu və Çarvak su anbarının sahilində tikintisi planlaşdırılan Sea Breeze Uzbekistan beynəlxalq turizm mərkəzini təqdim etdi.
Sea Breeze tədbirin biznes proqramında fəal iştirak etdi. Sammitdə Satış direktoru Ena-Kameliya Məlikovanın iştirakı ilə Özbəkistanda təmir-tikinti layihələrinin perspektivləri ilə bağlı müzakirələr aparıldı. İştirakçılar inkişaf etməkdə olan bazarın xüsusiyyətlərini, kurort və yaşayış daşınmaz əmlakına tələbatı və yeni ərazilərin qurulmasında inteqrasiya olunmuş yanaşmanın vacibliyini müzakirə etdilər.
Strateji inkişaf şöbəsinin müdiri Mikayıl Namazov "Sea Breeze: Bakıdan Dünyaya" təqdimatı ilə çıxış etdi. O, Xəzərin sahilində yerli kurort kimi fəaliyyətə başlamış layihənin necə sürətlə inkişaf edən development modelinə çevrildiyi barədə məlumat verdi. Bu gün Sea Breeze investorlar və developerlər üçün mənzil, infrastruktur, xidmətlər, investisiya alətləri və beynəlxalq tərəfdaşlıqları birləşdirən ekosistem kimi qəbul edilir.
Zirvə toplantısında Halfmoon layihəsini əks etdirən stend təqdim edildi. Sahəsi 50 hektar olan bu süni adada qlobal hotel brendlərinin fəaliyyət göstərəcəyi və yaşayış komplekslərinin tikintisi planlaşdırılır. Halfmoon tədbirdə ən çox müzakirə edilən təşəbbüslərdən biri oldu.
"Dvijenie" sammitində iştirak kompleks kurort layihələrinə artan beynəlxalq marağı təsdiqləməklə bərabər, Sea Breeze-in regionda müasir development modelinin tətbiqində əsas oyunçu kimi rolunu vurğuladı.

Sea Breeze принял участие в саммите «Движение» в Ташкенте
11–12 февраля в Ташкенте состоялся международный саммит недвижимости «Движение», собравший девелоперов, инвесторов, архитекторов и экспертов отрасли.
Центральными темами мероприятия стали развитие регионального рынка недвижимости, комплексный девелопмент и трансформация отрасли в условиях роста международного сотрудничества.
Главным хедлайнером саммита стал основатель Sea Breeze Эмин Агаларов. Он рассказал о текущем развитии города-курорта и представил новые проекты, включая горный курорт Sky Breeze Shahdag и Sea Breeze Uzbekistan — международный туристический центр, который планируется реализовать на берегу Чарвакского водохранилища.
Sea Breeze принял активное участие в деловой программе. В рамках саммита прошла дискуссия, посвященная перспективам девелопмента Узбекистана, с участием директора по продажам Эны-Камелии Меликовой. Участники обсудили особенности формирующегося рынка, спрос на курортную и жилую недвижимость, а также значение комплексного подхода при создании новых территорий.
Руководитель отдела стратегического развития Микаил Намазов представил презентацию «Sea Breeze: из Баку в мир». В своем выступлении он рассказал о том, как проект, начавшийся как локальный курорт на побережье Каспийского моря, превратился в масштабируемую модель девелопмента. Сегодня Sea Breeze рассматривается как экосистема, объединяющая жилье, инфраструктуру, сервисы, инвестиционные инструменты и международные партнерства для инвесторов и застройщиков.
На площадке саммита был представлен стенд с проектом Halfmoon — насыпным островом площадью 50 гектаров, где планируется размещение мировых отельных брендов и резиденций. Проект стал одной из наиболее обсуждаемых инициатив мероприятия.
Участие в саммите «Движение» подтвердило растущий интерес международного рынка к комплексным курортным проектам и подчеркнуло роль Sea Breeze как одного из ключевых игроков в развитии современной девелоперской модели в регионе.