Sea Breeze Daşkənddə keçirilmiş "Dvijenie" sammitində iştirak etdi
11-12 fevralda Daşkənddə "Dvijenie" beynəlxalq daşınmaz əmlak sammiti keçirildi. Tədbirdə investorlar, memarlar, developerlər və digər sənaye mütəxəssisləri bir araya gəldilər.
Tədbirin əsas mövzuları regional daşınmaz əmlak bazarının inkişafı, kompleks development və sürətlə böyüyən beynəlxalq əməkdaşlıq kontekstində sənayenin transformasiyası idi.
Sammitin əsas spikeri Sea Breeze şirkətinin təsisçisi Emin Ağalarov idi. O, kurort şəhərciyinin cari inkişafından danışdı və yeni layihələri, o cümlədən Sky Breeze Shahdag dağ kurortu və Çarvak su anbarının sahilində tikintisi planlaşdırılan Sea Breeze Uzbekistan beynəlxalq turizm mərkəzini təqdim etdi.
Sea Breeze tədbirin biznes proqramında fəal iştirak etdi. Sammitdə Satış direktoru Ena-Kameliya Məlikovanın iştirakı ilə Özbəkistanda təmir-tikinti layihələrinin perspektivləri ilə bağlı müzakirələr aparıldı. İştirakçılar inkişaf etməkdə olan bazarın xüsusiyyətlərini, kurort və yaşayış daşınmaz əmlakına tələbatı və yeni ərazilərin qurulmasında inteqrasiya olunmuş yanaşmanın vacibliyini müzakirə etdilər.
Strateji inkişaf şöbəsinin müdiri Mikayıl Namazov "Sea Breeze: Bakıdan Dünyaya" təqdimatı ilə çıxış etdi. O, Xəzərin sahilində yerli kurort kimi fəaliyyətə başlamış layihənin necə sürətlə inkişaf edən development modelinə çevrildiyi barədə məlumat verdi. Bu gün Sea Breeze investorlar və developerlər üçün mənzil, infrastruktur, xidmətlər, investisiya alətləri və beynəlxalq tərəfdaşlıqları birləşdirən ekosistem kimi qəbul edilir.
Zirvə toplantısında Halfmoon layihəsini əks etdirən stend təqdim edildi. Sahəsi 50 hektar olan bu süni adada qlobal hotel brendlərinin fəaliyyət göstərəcəyi və yaşayış komplekslərinin tikintisi planlaşdırılır. Halfmoon tədbirdə ən çox müzakirə edilən təşəbbüslərdən biri oldu.
"Dvijenie" sammitində iştirak kompleks kurort layihələrinə artan beynəlxalq marağı təsdiqləməklə bərabər, Sea Breeze-in regionda müasir development modelinin tətbiqində əsas oyunçu kimi rolunu vurğuladı.