Beynəlxalq Memarlıq Festivalı – WAF memarlıq dünyasının “Oskarı” hesab olunur və ilin ən böyük beynəlxalq memarlıq tədbirlərindən biridir. 2008-ci ildən etibarən keçirilən festival 60-dan çox ölkədən memarlar, material təchizatçıları və müştərilər üçün əsas görüş yerinə çevrilib. 2024-cü ilin nominasiyaları və qran-pri kateqoriyası üzrə qaliblər noyabrın əvvəlində Sinqapurda elan olunacaq.
#WAF24 nominantları arasında mühüm və möhtəşəm memarlıq konsepsiyaları yer alır. Festival iştirakçıları dünya şəhərlərini dəyişdirmək üçün unikal həllər təqdim edirlər. Sea Breeze “Master Planning” nominasiyası üzrə namizəddir. Layihə memarlıq və dizayn sahəsində dünya lideri olan və Sea Breeze ərazisində memarlıq konsepsiyalarını reallaşdıran “Scott Brownrigg” memarlıq bürosu tərəfindən təmsil olunur.
Sea Breeze ideyası #WAF24 meyarlarına bütünlükdə cavab verir: Xəzər dənizinin sahilində, rahat həyat üçün hər bir detalın düşünüldüyü gələcəyin şəhəri. İnfrastruktur obyektlərindən ekperimental yeniliklərə qədər – Sea Breeze tezliklə dünyanın ən yaxşı turizm məkanlarından birinə çevriləcək.

Sea Breeze has been shortlisted for the World Architecture Festival 2024
The World Architecture Festival 2024 is considered the "Oscar" of the architectural world. This annual international event has been the main meeting place for architects, material suppliers, and clients from over 60 countries since 2008. The winners of the nominations and the Grand Prix will be announced in early November 2024 in Singapore.
The nominees for #WAF24 are the most inspiring architectural concepts, where festival participants present unique solutions for transforming cities around the world. Sea Breeze is a participant in the Master Planning nomination, presented by the architectural bureau Scott Brownrigg, a world leader in architecture and design, which implements concepts in the resort city.
The Sea Breeze project fully meets the criteria of #WAF24, as it is a city of the future on the shores of the Caspian Sea, where everything is thought out for a comfortable life. From infrastructure facilities to experimental innovations, Sea Breeze will soon become one of the main points of attraction for world tourism.