Sea Breeze kurort şəhərciyi – Asia Pacific Property Awards 2025-2026 mükafatının ikiqat qalibi
Sea Breeze kurort şəhərciyi nüfuzlu IPAX Asia Pacific International Property & Hotel Awards mükafatlarında iki nominasiya üzrə qələbə qazanıb. Beynəlxalq səviyyədə tanınan mükafat daşınmaz əmlak sənayesinin bütün sektorlarında fəaliyyət göstərən və xüsusi uğurlara nail olmuş şirkətləri mükafatlandırır. Mükafatlandırma mərasimi mayın 15 və 16-da Taylandın Marriott Marquis Bangkok hotelində baş tutdu.
Landscape Architecture Azerbaijan nominasiyası ərazinin landşaft memarlığı sahəsində nailiyyətlərə həsr olunub. Sea Breeze abadlıq işlərinə böyük diqqət yetirir. Əvvəllər diqqətdən kənar qalmış sahil zolağında hazırda növbənöv, eləcə də bu yerlər üçün qeyri-adi olan müxtəlif ağaclar və bitkilər əkilib, onlara qulluq edilir. İndi yaşıllıqların sahəsi 300 hektardır – ərazidə 10 milyondan çox ağac və kol əkilib ki, bunun da yarıdan çoxu son il yarımda əkilib.
İkinci nominasiya – Best Mixed-Use Development Azerbaijan – çoxfunksiyalı development layihələrini ehtiva edir. Sea Breeze tədbir çərçivəsində layihə fondunun incisi olan Caspian Dream Liner kompleksini təqdim etdi. Layner şəklində möhtəşəm 11 mərtəbəli apart-hotelin tikintisi üçün xüsusi süni ada salınıb. Kompleksdə müxtəlif məkanlar olacaq: infinity pool hovuzu və SPA, dünya brendlərinin butikləri və gözəllik salonları, premium restoranlar və dənizə panoramik mənzərəsi olan sky bar.
Bundan əlavə, sahəsi 50 hektar olan aypara formalı süni ada – Halfmoon, eləcə də Azərbaycan Şəhərsalma Komitəsi tərəfindən Yaşayış kompleksinin memarlığı nominasiyası üzrə mükafata layiq görülmüş The Grand apart-hoteli də münsiflər heyətinin diqqətinə çatdırılıb.
"Sea Breeze-in belə yüksək qiymətləndirilməsinə görə Asia Pacific International Mükafatının mötəbər münsiflər heyətinə təşəkkür edirik. İki nominasiya üzrə mükafat böyük komanda işinin və ən yüksək keyfiyyət naminə göstərdiyimiz səylərin nəticəsidir. Ekspertlərin bizə yüksək dəyər verməsi ilə fəxr edirik. Belə nailiyyətlər daha böyük miqyaslı layihələrin yaradılmasına ilham verir", – deyə Sea Breeze kurort şəhərciyinin təsisçisi Emin Ağalarov bildirdi.
Sea Breeze Resort Xəzər dənizi sahilində, Bakıdan 20 dəqiqəlik məsafədə yerləşən kurort şəhərciyidir. Hazırda şəhərciyin ümumi sahəsi 500 hektar, kommersiya və yaşayış daşınmaz əmlakının sahəsi isə 3 000 000 kv.m-dir. Ərazi möhtəşəm dəniz sahilini, müxtəlif yaşayış komplekslərini, müasir premium infrastrukturu, eləcə də Sea Breeze sakinləri və qonaqları üçün hər cür xidmət və əyləncəni əhatə edir.
The International Property Award yaşayış və kommersiya daşınmaz əmlak sektorunda dünya tərəfindən tanınan keyfiyyət nişanıdır. İlk mükafatlandırma mərasimi 1993-cü ildə Londonda keçirilib, tədricən layihə bütün dünyaya yayılıb. Mükafatın beynəlxalq münsiflər heyətinə 100-dən çox peşəkar ekspert daxildir. Qaliblərin müəyyən edilməsi üçün səsvermənin ədalətli və şəffaf olmasına münsiflər heyətinin sədrləri – Britaniya parlamentinin Lordlar Palatasının üzvləri qraf Keytness, Lord Ueyverli və Lord Best nəzarət edirlər.

Город-курорт Sea Breeze – дважды победитель премии Asia Pacific Property Awards 2025-2026
Город-курорт Sea Breeze стал победителем сразу в двух номинациях престижной премии IPAX Asia Pacific International Property & Hotel Awards. Всемирно известная премия отмечает выдающиеся достижения компаний, работающих во всех секторах индустрии недвижимости. Церемония награждения прошла 15 и 16 мая в отеле Marriott Marquis Bangkok в Таиланде.
Номинация Landscape Architecture Azerbaijan отмечает достижения в области ландшафтной архитектуры территории. Sea Breeze уделяет большое внимание озеленению территории. Там, где в прошлом был пустынный берег, сегодня соседствуют разнообразные и непривычные для подобной местности деревья и растения. Площадь озеленения на данный момент составляет 300 га – на территории высажено более 10 млн деревьев и кустарников, из которых более половины за последние полтора года.
Вторая номинация, Best Mixed-Use Development Azerbaijan, рассматривает многофункциональные девелоперские проекты. Sea Breeze представил комплекс Caspian Dream Liner, – жемчужину проектного фонда. Для возведения грандиозного 11-этажного апарт-отеля в виде лайнера построен собственный насыпной остров. На территории комплекса расположатся различные пространства: infinity pool и SPA, бутики мировых брендов и салоны красоты, премиальные рестораны и sky bar с панорамным видом на морские просторы.
Помимо этого, вниманию жюри были представлены Halfmoon, насыпной остров в форме полумесяца площадью 50 га, и  апарт-отель The Grand, который ранее был отмечен наградой градостроительного комитета Азербайджана в номинации «Архитектура жилого комплекса».
«Мы благодарим уважаемое жюри международной премии Asia Pacific International за столь высокую оценку Sea Breeze. Награда в двух номинациях — результат большой командной работы и неустанного стремления к высочайшему качеству. Мы гордимся экспертным признанием – подобные достижения вдохновляют на создание еще более масштабных проектов», – отметил основатель города-курорта Sea Breeze Эмин Агаларов.
Sea Breeze Resort – город-курорт на побережье Каспийского моря, в 20 минутах от столицы Азербайджана, Баку. Сейчас на площади 500 га реализовано и введено в эксплуатацию более 3 000 000 кв. м  коммерческой и жилой недвижимости. Территория объединяет впечатляющую морскую акваторию, разнообразные архитектурные резиденции и современную инфраструктуру премиум-класса со всеми видами услуг и развлечений для жителей и гостей Sea Breeze.
The International Property Award – всемирно известный знак качества в сфере жилой и коммерческой недвижимости. Первое награждение состоялось в 1993 году в Лондоне, постепенно проект охватил весь мир. Международное жюри премии включает более 100 профессиональных экспертов. Справедливость и чистоту голосования премии контролируют председатели жюри — члены палаты лордов Парламента Великобритании граф Кейтнесс, лорд Уэверли и лорд Бест.