Sea Breeze Ulduzlar xiyabanında Vaqif Mustafazadənin ulduzu təqdim olundu
Martın 18-də Sea Breeze Walk of Fame Ulduzlar xiyabanında Azərbaycan SSR Əməkdar Artisti, tanınmış Azərbaycan bəstəkarı, 20-ci əsrin görkəmli caz pianoçusu Vaqif Mustafazadənin ulduzunun açılış mərasimi oldu. Ulduzu onun qızı, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Əzizə Mustafazadə və nəvəsi Ramiz Xan açdılar.
Qonaqlar arasında Azərbaycan SSR xalq artisti Ömər Eldarov, Azərbaycanın xalq artisti Sakit Məmmədov, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Teymur Göyçayev, Azərbaycanın əməkdar artisti İsfar Sarabski, mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov da var idi.
Sea Breeze-in Ulduzlar xiyabanı Azərbaycanda ilk belə layihədir və görkəmli incəsənət xadimləri, musiqiçilər, aktyorlar, yazıçılar və rəssamlara həsr olunub. Layihədə Müslüm Maqomayev, Engelbert Humperdink, Devid Foster də daxil olmaqla, 25 mədəniyyət və incəsənət xadiminin ulduzu toplanıb. Kolleksiya mütəmadi olaraq dünya şöhrətli adlarla yenilənir.

On March 18, the Sea Breeze Walk of Fame celebrated the unveiling of a star dedicated to Honored Artist of the Azerbaijan SSR Vagif Mustafazade, a revered composer and distinguished jazz pianist of the twentieth century. The ceremony was led by his daughter, People's Artist of the Azerbaijan Republic Aziza Mustafazade, alongside his grandson Ramiz Khan.
Attendees included notable figures such as People's Artist of the Azerbaijan SSR Omar Eldarov, People's Artist of Azerbaijan Sakit Mammadov, People's Artist of the Azerbaijan Republic Teymur Geokchayev, Honored Artist of Azerbaijan Isfar Sarabsky, and Deputy Minister of Culture Murad Huseynov.
The Sea Breeze Walk of Fame represents the first "Alley of Stars" in Azerbaijan, honoring exceptional artists, musicians, actors, writers, and painters. This ongoing project features personal stars for 25 influential cultural and artistic figures, including renowned names like Muslim Magomayev, Engelbert Humperdinck, and David Foster, with plans to regularly add more world-famous personalities to its distinguished collection.