Sea Breeze Ulduzlar xiyabanında Vaqif Mustafazadənin ulduzu təqdim olundu
Martın 18-də Sea Breeze Walk of Fame Ulduzlar xiyabanında Azərbaycan SSR Əməkdar Artisti, tanınmış Azərbaycan bəstəkarı, 20-ci əsrin görkəmli caz pianoçusu Vaqif Mustafazadənin ulduzunun açılış mərasimi oldu. Ulduzu onun qızı, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Əzizə Mustafazadə və nəvəsi Ramiz Xan açdılar.
Qonaqlar arasında Azərbaycan SSR xalq artisti Ömər Eldarov, Azərbaycanın xalq artisti Sakit Məmmədov, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Teymur Göyçayev, Azərbaycanın əməkdar artisti İsfar Sarabski, mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov da var idi.
Sea Breeze-in Ulduzlar xiyabanı Azərbaycanda ilk belə layihədir və görkəmli incəsənət xadimləri, musiqiçilər, aktyorlar, yazıçılar və rəssamlara həsr olunub. Layihədə Müslüm Maqomayev, Engelbert Humperdink, Devid Foster də daxil olmaqla, 25 mədəniyyət və incəsənət xadiminin ulduzu toplanıb. Kolleksiya mütəmadi olaraq dünya şöhrətli adlarla yenilənir.