Sea Breeze Ulduzlar xiyabanında Vaqif Mustafazadənin ulduzu təqdim olundu
Martın 18-də Sea Breeze Walk of Fame Ulduzlar xiyabanında Azərbaycan SSR Əməkdar Artisti, tanınmış Azərbaycan bəstəkarı, 20-ci əsrin görkəmli caz pianoçusu Vaqif Mustafazadənin ulduzunun açılış mərasimi oldu. Ulduzu onun qızı, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Əzizə Mustafazadə və nəvəsi Ramiz Xan açdılar.
Qonaqlar arasında Azərbaycan SSR xalq artisti Ömər Eldarov, Azərbaycanın xalq artisti Sakit Məmmədov, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti Teymur Göyçayev, Azərbaycanın əməkdar artisti İsfar Sarabski, mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov da var idi.
Sea Breeze-in Ulduzlar xiyabanı Azərbaycanda ilk belə layihədir və görkəmli incəsənət xadimləri, musiqiçilər, aktyorlar, yazıçılar və rəssamlara həsr olunub. Layihədə Müslüm Maqomayev, Engelbert Humperdink, Devid Foster də daxil olmaqla, 25 mədəniyyət və incəsənət xadiminin ulduzu toplanıb. Kolleksiya mütəmadi olaraq dünya şöhrətli adlarla yenilənir.

В Sea Breeze появилась звезда Вагифа Мустафазаде
18 марта на звездной аллее Sea Breeze Walk of Fame состоялась церемония открытия звезды Заслуженного артиста Азербайджанской ССР Вагифа Мустафазаде – знаменитого азербайджанского композитора, выдающегося джазового пианиста двадцатого века. Звезду открыла его дочь, народная артистка Азербайджанской Республики Азиза Мустафазаде, и внук Рамиз Хан.
Среди гостей присутствовали народный художник Азербайджанской ССР Омар Эльдаров, народный художник Азербайджана Сакит Мамедов, народный артист Азербайджанской Республики Теймур Геокчаев, заслуженный артист Азербайджана Исфар Сарабский, заместитель министра культуры Мурад Гусейнов.
Sea Breeze Walk of Fame – первая в Азербайджане «Аллея звезд», достопримечательность, посвященная выдающимся артистам, музыкантам, актерам, писателям и художникам. Проект представляет 25 именных звезд деятелей культуры и искусства – Муслима Магомаева, Энгельберта Хампердинка, Дэвида Фостера и других. Коллекция регулярно пополняется всемирно известными именами.