18 mart tarixində The Grand Apart-Hotel-də Sea Breeze Magazine jurnalının ilk buraxılışının rəsmi təqdimatı baş tutdu. Jurnal Sea Breeze-dəki yeniliklər, layihələr və maraqlı hadisələr haqqında məlumat verəcək.
Tədbirdə Sevda Ələkbərzadə, Nigar Camal, Eldar Qasımov, Dilarə Kazımova, Mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov, eləcə də Sea Breeze-in dostları və tərəfdaşları iştirak etdilər. Qonaqlar Sevanna, Sanremo Junior 2025 İtaliya festivalında Azərbaycanın nümayəndəsi Camal Qasımov və Excellent Music Band-in canlı ifalarından zövq aldılar. Gecənin əsas hadisəsi isə Avropanın ən titullu sirki – Flavio və Daniele Togni-nin möhtəşəm çıxışı oldu.
Sea Breeze Magazine – gələcəyin şəhərciyi, xəyallar və onları gerçəkləşdirən insanlar haqqında parlaq bir nəşrdir. İlk buraxılışda Sea Breeze-in kommersiya direktoru Ayaz Tağıyevlə daşınmaz əmlaka investisiya mövzusunda müsahibə, Caspian Dream Liner layihəsinin müəllifi, memar Adel Zehni ilə eksklüziv müsahibə, Elbəy Sadıxlı və Orxan Aslanovun unikal fotoşəkilləri, eləcə də qarşıdan gələn layihələr və tədbirlər haqqında maraqlı məlumatlar yer alır.
Jurnalın ilk buraxılışının üz qabığında Sea Breeze-in təsisçisi Emin Ağalarov yer alıb. Jurnal hər iki aydan bir nəşr olunacaq və artıq kurort şəhərciyinin bütün paylama nöqtələrində mövcuddur.

On March 18, the official presentation of the first issue of Sea Breeze Magazine took place at the apart-hotel The Grand. The magazine will cover news, projects, and exciting events happening at Sea Breeze.
The event was attended by Sevda Alekperzade, Nigar Jamal, Eldar Gasimov, Dilara Kazimova, Deputy Minister of Culture Murad Huseynov, as well as friends and partners of Sea Breeze. Guests enjoyed live music performances by Sevanna, Jamal Gasimov—Azerbaijan’s representative at Sanremo Junior 2025 in Italy—and Excellent Music Band. The highlight of the evening was a breathtaking performance by Flavio and Daniele Togni, the most awarded circus in Europe.
Sea Breeze Magazine is a glossy publication about the city of the future, dreams, and the people who bring them to life. The first issue features an interview with Sea Breeze’s Commercial Director Ayaz Taghiyev on real estate investments, an interview with architect Adel Zehni, the mastermind behind the Caspian Dream Liner project, exclusive photography by Elbey Sadikhly and Orkhan Aslanov, as well as insights into upcoming projects and events.
The cover star of the first issue is Emin Agalarov, the founder of Sea Breeze. The magazine will be published every two months and is now available at all distribution points across the resort city.