Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva bu gün Sea Breeze-də olublar. Sea Breeze-in rəhbəri Emin Ağalarov bir sıra mühüm yeni layihələri, o cümlədən kurort şəhərciyindəki ən böyük apart-hotel olan The Grand, LANDAU School-un yeni binası, həmçinin ərazidəki yeni infrastruktur və mühüm obyektlər mötəbər qonaqlara təqdim edib.
Hazırda Sea Breeze gələcəyin şəhəri kimi inkişaf edir: memarlıq həlləri baxımından ekoloji, müasir və texnoloji. Üç il ərzində layihənin ümumi sahəsi 5 milyon kv.m-dən çox olacaq və 100 min ədəd daşınmaz əmlak tikilib istifadəyə veriləcək. Sakinlərin və turistlərin ümumi sayı 300 min nəfərə, iş yerlərinin sayı isə 20 min nəfərə çatacaq.

Sea Breeze встретил Президента Азербайджана Ильхама Алиева с первым официальным визитом
Сегодня Sea Breeze встретил Президента Азербайджана Ильхама Алиева, Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиеву и Вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлу Алиеву с первым официальным визитом. В рамках визита владелец города-курорта Эмин Агаларов представил новые знаковые объекты Sea Breeze, среди которых новый корпус школы LANDAU School, самый большой апарт-отель на территории The Grand, а также инфраструктурные и важные объекты на территории.
Сейчас Sea Breeze развивается как город будущего: экологичный, современный и технологичный – с точки зрения архитектурных решений. В течение трех лет общая площадь проекта составит более 5 млн кв. м и будет построено и введено в эксплуатацию 100 000 юнитов недвижимости. Общее число резидентов и туристов достигнет 300 000 человек, а количество рабочих мест увеличится до 20 000.