Dekabrın 16-da The Ritz-Carlton Baku hotelində Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) 2024-cü ilin yekunlarına yekun vuraraq, bu sahədə xüsusi uğur qazanmış 15 sahibkarlıq subyektinə illik “Dayaq” mükafatını təqdim etdi.
“İlin İnvestoru” nominasiyasının qalibi “Nardaran Invest” MMC oldu. Mükafatı şirkətin nümayəndəsi, “Nardaran Invest” MMC-nin maliyyə direktoru Heyran Hüseynovaya Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini cənab Elnur Əliyev təqdim etdi.
Sea Breeze Bakıda keçirilmiş COP29 çərçivəsində qonaqların qəbulunda aktiv şəkildə iştirak edib. İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən “Nardaran Invest” şirkətinə İnvestisiyaların təşviqi sənədi təqdim olunub və hazırda şirkət Xəzər dənizinin sahilində Sea Breeze kurort şəhərciyinin tikintisini həyata keçirir. Layihənin həyata keçirilməsi Azərbaycan iqtisadiyyatına 1 milyard manat həcmində investisiyanın cəlb edilməsinə kömək edir. Kurort şəhərciyinin getdikcə böyüməsi ilə minlərlə insan daimi işlə təmin olunur.
“Dayaq” mükafatı hər il sahibkarlıq sahəsində nailiyyətləri vurğulamaq, biznes düşüncəsini təşviq etmək və dövlət və özəl sektor arasında əməkdaşlığı gücləndirmək üçün təqdim olunur.

Sea Breeze удостоен награды «Инвестор года»
16 декабря в The Ritz-Carlton Baku Агентство развития малого и среднего бизнеса АР (KOBİA) подвело итоги года и вручило ежегодную премию “Dayaq” 15 субъектам предпринимательства, которые достигли особых успехов в 2024 году.
Победителем в номинации «Инвестор года» стало ООО “Nardaran Invest”. Представителю компании, финансовому директору Nardaran Invest Хейран Гусейновой, награду вручил первый заместитель Министра экономики АР господин Эльнур Алиев.
Sea Breeze принимал участие в размещении гостей во время проведения COP29 в Баку. Получив от Министерства экономики Документ о содействии инвестированию, компания Nardaran Invest занимается строительством города-курорта Sea Breeze на берегу Каспийского моря. Реализация проекта способствует привлечению в экономику Азербайджана инвестиций в размере 1 млрд манат. Благодаря развитию города-курорта тысячи людей обеспечиваются постоянным местом работы.
Премия “Dayaq” вручается ежегодно с целью представления обществу успехов, достигнутых в сфере предпринимательства, популяризации бизнес-мышления и укрепления сотрудничества между государственным и частным секторами.