Bu gün Azərbaycan Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin təşkilatçılığı ilə 2024-cü ilin ən yaxşı memarlıq layihələrinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
“Yaşayış kompleksinin memarlığı” nominasiyasında The Grand apart-hotel layihəsi qalib elan edilib. Mükafatı layihənin memarı, Fursov Architect bürosunun rəhbəri Aleksey Fursov aldı.
The Grand şəhərcikdə ən böyük apart-hoteldir. O, il boyu yaşamaq və ya icarə vermək üçün nəzərdə tutulmuş 224 mənzil və üç penthausdan ibarətdir. Apart-hotelin ərazisində iki hovuz, üç restoran, konfrans zalı, butiklər, SPA-mərkəz və resepşn xidməti fəaliyyət göstərir.

Today, the award ceremony for the best architectural projects of 2024, organized by the State Committee for Urban Planning and Architecture of Azerbaijan, took place.
The Grand apartment hotel project was named the winner in the "Residential Complex Architecture" category. The award was received by the project's architect, Alexey Fursov, head of Fursov Architects.
The Grand is the largest apartment hotel in the area, featuring 224 apartments and three penthouses designed for year-round living or rental purposes. The complex includes two swimming pools, three restaurants, a conference hall, boutiques, a spa center, and a reception service.