Bu gün Azərbaycan Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin təşkilatçılığı ilə 2024-cü ilin ən yaxşı memarlıq layihələrinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
“Yaşayış kompleksinin memarlığı” nominasiyasında The Grand apart-hotel layihəsi qalib elan edilib. Mükafatı layihənin memarı, Fursov Architect bürosunun rəhbəri Aleksey Fursov aldı.
The Grand şəhərcikdə ən böyük apart-hoteldir. O, il boyu yaşamaq və ya icarə vermək üçün nəzərdə tutulmuş 224 mənzil və üç penthausdan ibarətdir. Apart-hotelin ərazisində iki hovuz, üç restoran, konfrans zalı, butiklər, SPA-mərkəz və resepşn xidməti fəaliyyət göstərir.

Сегодня состоялась церемония награждения лучших архитектурных проектов 2024 года, организованная Государственным комитетом по градостроительству и архитектуре Азербайджана.
Проект апарт-отеля The Grand был признан победителем в номинации «Архитектура жилого комплекса». Награду получил архитектор проекта Алексей Фурсов, руководитель бюро Fursov Architects.
The Grand – самый большой апарт-отель на территории. Он состоит из 224 апартаментов и трех пентхаусов, предназначенных для проживания круглый год или сдачи в аренду. На территории апарт-отеля расположены два бассейна, три ресторана, конференц-зал, бутики, SPA-центр и ресепшн-сервис.