18 may tarixində Sea Breeze-də kurort şəhərciyi həyatının səbirsizliklə gözlənilən hadisəsi – Sea Breeze Marina-nın təntənəli açılışı baş tutacaq.
Sea Breeze-in təsisçisi və sahibi Emin Ağalarov rəmzi qırmızı lent kəsimini edəcək və bu möhtəşəm layihəni təqdim edəcək. Qonaqları DJ-set, The Excellent Music Band-dən canlı musiqi, axşam atəşfəşanlığı və mövzuya uyğun əyləncələr gözləyir. Qonaqların toplanması saat 17:00-dan etibarən başlayır.
Açılış çərçivəsində Azərbaycan Yelkənli İdman Federasiyası tərəfindən 6 yaşdan yuxarı uşaqlar üçün ustad dərsləri təşkil olunacaq. Balaca yelkənçilər sahildə qısa təlim kursu keçərək gələcək məşğələlər üçün yelkən məktəbinə yazıla biləcəklər.
Ustad dərsində iştirak etmək üçün bu linkə daxil olaraq qeydiyyat formasını doldurmaq lazımdır:
https://forms.gle/mkBfujaXY3EEaYrQ9
Sea Breeze Marina Azərbaycanda yaradılmış ilk özəl yaxt klubudur və 60+ yaxtanı qəbul etmək gücünə malikdir. Yaxtlar üçün nəzərdə tutulmuş bu liman Marina Village adlı füsunkar kvartalın bir hissəsi olacaq. Sea Breeze Marina ərazisində yaxt limanından əlavə gəzinti bulvarı, istirahət üçün yaşıllıq zonaları, fudkort sahələri və alış-veriş xiyabanı da mövcuddur.

On May 18, Sea Breeze will host the grand opening of Sea Breeze Marina – a highly anticipated event in the life of our resort town.
Founder and owner of Sea Breeze, Emin Agalarov, will cut the red ribbon and unveil the long-awaited project. Guests can look forward to a DJ set, live music by The Excellent Music Band, a festive evening fireworks show, and themed activities. Guest gathering starts at 5:00 PM.
As part of the opening celebration, sailing workshops will be held by the Sailing Federation for children aged 6 and above. Young sailors will be able to take a short introductory course onshore and sign up for the sailing school for further lessons.
To register for the workshop, please fill out the participation form:
https://forms.gle/mkBfujaXY3EEaYrQ9
Sea Breeze Marina is the first private yacht club in Azerbaijan, designed to accommodate 60+ yachts. The yacht dock will be a centerpiece of the scenic Marina Village district. The area also features a promenade for walks, green relaxation zones with panoramic views, food court areas, and a shopping alley.