Sea Breeze kurort şəhərciyində yeni açılışlar
İyulun 20-də dəbdəbəli The Grand apart-otelində Bosfor ənənəvi türk mətbəxi restoranı açıldı. Premium restoran 296 nəfərlik tutuma malikdir. Terrasdakı səhnədə hər axşam canlı musiqi səsləndirilir. Açıq mətbəx yeməklərin hazırlanması prosesini izləmək imkanı verir. Menyudakı bəzi təamları aşpaz atəş şousu ilə bilavasitə qonaqların qarşısında möhtəşəm şəkildə təqdim edir. Bosfor bütün il boyu saat 9:00-dan 01:00-a qədər açıqdır və hər şənbə türk gecələri musiqi proqramı ilə qonaqları sevindirir.
İyulun 20-də nəfis Fusion Club restobarının da açılışı oldu. Restobar Sea Breeze-də yeni White Residences apart-otelinin birinci mərtəbəsində yerləşir və bütün il boyu saat 11:00-dan 01:00-dək qonaqlara Pan-Asiya aksentləri ilə Avropa mətbəxinin təamlarını təqdim edir. Menyu istedadlı aşpaz, Rusiyanın Peşəkar Aşpazlar Birliyinin üzvü Maksim Anamın rəhbərliyi altında hazırlanıb. Birbaşa hovuza çıxışı olan Fusion Club-un terrası rahat mühitdə dincəlmək üçün ideal yerdir. Bundan əlavə, burada müntəzəm olaraq maraqlı tədbirlər, qastro şam yeməyi və daha çox tədbirlər keçirilir.
İyulun 27-dən etibarən kurort şəhərciyində məşhur Shaurma №1 restoranlar şəbəkəsinin filialı fəaliyyət göstərir. Restoran 200 yerlikdir. Qonaqlar geniş terrasda növbənöv təamlardan həzz ala bilərlər. Restoranda həmçinin Xəzər dənizinə açılan açıq mini bağça və miniatür bar da var. Bütün il boyu iş saatı 09:00-dan 03:00-a kimidir.

На гастрономической карте Sea Breeze этим летом появились новые локации.
20 июля в здании роскошного апарт-отеля The Grand открылся премиальный ресторан традиционной турецкой кухни Bosfor. Ресторан рассчитан на 296 посадочных мест, на террасе обустроена сцена, где каждый вечер звучит живая музыка. Открытая кухня дает возможность оценить процесс приготовления блюд, а некоторые позиции в меню предполагают эффектную подачу на тележке с огненным шоу от шеф-повара. Bosfor открыт круглый год с 9:00 до 01:00 и каждую субботу радует гостей музыкальной программой Turkish Nights.
В этот же день состоялось открытие изысканного рестобара Fusion Club. Он расположен на первом этаже нового апарт-отеля White Residences в Sea Breeze и будет круглый год с 11:00 до 01:00 радовать посетителей европейской кухней с паназиатскими акцентами. Меню было разработано под руководством талантливого шеф-повара, члена Сообщества профессиональных шеф-поваров России Максима Анама. Терраса Fusion Club с прямым выходом к бассейну – идеальное место, чтобы отдохнуть в комфортной обстановке. Кроме того, здесь регулярно проводятся интересные мероприятия, гастроужины и многое другое.
С 27 июля на территории города-курорта работает филиал популярной сети ресторанов быстрого питания Shaurma №1. Ресторан рассчитан на 200 посадочных мест и приглашает гостей насладиться традиционно широким выбором блюд на просторной террасе, а также посетить открытый мини-сад и миниатюрный бар с видом на Каспийское море. Работать он будет круглый год с 09:00 до 03:00.