Sea Breeze-də üç yeni layihənin açılışı
"McDonald's"ın açılış mərasimində "Sea Breeze Resort"un sahibi Emin Ağalarov və "McDonald's" Azərbaycan Müşahidə Şurasının sədri Fərid Əlizadə iştirak ediblər. "McDonald's"ın əməkdaşları layihənin və kurort şəhərciyinin maketi şəklində hazırlanmış nəhəng ad günü tortunu təqdim ediblər. Yeni restoranda açıq havada vaxt keçirə və Xəzər dənizinin gözəl mənzərələrindən həzz ala biləcəyiniz geniş terras da var.
Açılışı baş tutmuş digər mühüm layihə bütün ailə üçün sağlam və aktiv həyat tərzi mərkəzi olan "Crocus Fitness Lighthouse"dur. Böyük beynəlxalq "Crocus Fitness" ailəsinin növbəti məkanı olan "Crocus Fitness Lighthouse" klubunun unikallığı ilboyu qızdırılan açıq hovuz, eləcə də qapalı hovuzdur. 3500 kv.m sahəsi olan fitnes klubu qabaqcıl texnologiyalar və avadanlıqlar təklif edir. Qırmızı lentin kəsilməsi mərasimində Emin Ağalarov, “Crocus Fitness” şəbəkəsinin direktoru Vlad Petrov və “Vintaj” qrupunun solisti Anna Pletneva iştirak ediblər. Açılışda Stiven Siqal, Sergey Burunov, Hüseyn Həsənov, Səbinə Ağalarova. Bəhh Tee, Elman, Toni, Şevqi, Zabit Səmədov, Kənan Bədəlov kimi artistlər və bloggerlər iştirak ediblər.
Sea Breeze-də daha bir qastronomik layihə qapılarını qonaqların üzünə açdı. Müasir və ənənəvi özbək mətbəxini təqdim edən "The Choyxona Sea Breeze" restoranı ilk xarici layihədir ki, onun ərazisində 12 unikal kabinet var, həmçinin çimərlikdə yay terrası fəaliyyət göstərir. Restoranın açılışında qonaqlara layihənin sevimli təamı olan özbək bayram plovu təqdim olundu. Tədbirdə Özbəkistanın Azərbaycandakı səfiri Bahrom Əşrəfxanov da iştirak etdi.

8 июня, в рамках открытия летнего сезона в Sea Breeze, состоялся торжественный запуск сразу трех проектов на территории города-курорта: нового фитнес-клуба Crocus Fitness Lighthouse, ресторанов McDonald’s и The Choyxona Sea Breeze.
В церемонии открытия McDonald’s Azərbaycan приняли участие владелец Sea Breeze Resort Эмин Агаларов и председатель Наблюдательного Совета McDonald’s Azərbaycan Фарид Ализаде. Сотрудники McDonald’s презентовали огромный праздничный торт в форме макета проекта и курортного города. Новый ресторан располагает просторной террасой, где можно провести время на свежем воздухе и насладиться прекрасным видом на Каспийское море.
Еще один значимый проект – новый центр здорового и активного образа жизни для всей семьи Crocus Fitness Lighthouse, очередное пространство большого международного семейства Crocus Fitness. Уникальность нового клуба – круглогодичный подогреваемый открытый бассейн, а также закрытый бассейн. Фитнес-клуб площадью в 3500 кв. м предлагает передовые технологии и оборудование. В церемонии разрезания красной ленты приняли участие владелец Эмин Агаларов, директор сети Crocus Fitness Влад Петров и солистка группы «Винтаж» Анна Плетнева. Открытие посетили артисты и блогеры из разных стран: Стивен Сигал, Сергей Бурунов, Гусейн Гасанов, Сабина Агаларова. Bahh Tee, Elman, Toni, Шевги, Забит Самедов, Кянан Бадалов и другие.
Еще один новый гастрономический проект в Sea Breeze – The Choyxona, ресторан современной и традиционной узбекской кухни. The Choyxona Sea Breeze – первый зарубежный проект, в пространстве которого представлено 12 уникальных кабинетов, а также летняя терраса на пляже. На открытии ресторана гостей угощали визитной карточкой проекта – узбекским праздничным пловом. Мероприятие также посетил посол Узбекистана в Азербайджане Бахром Ашрафханов.