Sea Breeze-də üç yeni layihənin açılışı
"McDonald's"ın açılış mərasimində "Sea Breeze Resort"un sahibi Emin Ağalarov və "McDonald's" Azərbaycan Müşahidə Şurasının sədri Fərid Əlizadə iştirak ediblər. "McDonald's"ın əməkdaşları layihənin və kurort şəhərciyinin maketi şəklində hazırlanmış nəhəng ad günü tortunu təqdim ediblər. Yeni restoranda açıq havada vaxt keçirə və Xəzər dənizinin gözəl mənzərələrindən həzz ala biləcəyiniz geniş terras da var.
Açılışı baş tutmuş digər mühüm layihə bütün ailə üçün sağlam və aktiv həyat tərzi mərkəzi olan "Crocus Fitness Lighthouse"dur. Böyük beynəlxalq "Crocus Fitness" ailəsinin növbəti məkanı olan "Crocus Fitness Lighthouse" klubunun unikallığı ilboyu qızdırılan açıq hovuz, eləcə də qapalı hovuzdur. 3500 kv.m sahəsi olan fitnes klubu qabaqcıl texnologiyalar və avadanlıqlar təklif edir. Qırmızı lentin kəsilməsi mərasimində Emin Ağalarov, “Crocus Fitness” şəbəkəsinin direktoru Vlad Petrov və “Vintaj” qrupunun solisti Anna Pletneva iştirak ediblər. Açılışda Stiven Siqal, Sergey Burunov, Hüseyn Həsənov, Səbinə Ağalarova. Bəhh Tee, Elman, Toni, Şevqi, Zabit Səmədov, Kənan Bədəlov kimi artistlər və bloggerlər iştirak ediblər.
Sea Breeze-də daha bir qastronomik layihə qapılarını qonaqların üzünə açdı. Müasir və ənənəvi özbək mətbəxini təqdim edən "The Choyxona Sea Breeze" restoranı ilk xarici layihədir ki, onun ərazisində 12 unikal kabinet var, həmçinin çimərlikdə yay terrası fəaliyyət göstərir. Restoranın açılışında qonaqlara layihənin sevimli təamı olan özbək bayram plovu təqdim olundu. Tədbirdə Özbəkistanın Azərbaycandakı səfiri Bahrom Əşrəfxanov da iştirak etdi.

On June 8, as part of the opening of the summer season in Sea Breeze, the ceremonial launch of three projects took place on the territory of the resort town: the new Crocus Fitness Lighthouse fitness club, McDonald’s and The Choyxona Sea Breeze restaurants.
The opening ceremony of McDonald's was attended by the owner of Sea Breeze Resort Emin Agalarov and the Chairman of the Supervisory Board of McDonald's Azerbaijan Farid Alizade. McDonald's employees presented a huge birthday cake in the shape of a model of the project and the resort town. The new restaurant has a spacious terrace where you can spend time outdoors and enjoy beautiful views of the Caspian Sea.
Another significant project is a new center for a healthy and active lifestyle for the whole family, Crocus Fitness Lighthouse, the next space of the large international Crocus Fitness family. The uniqueness of the new club is a year-round heated outdoor pool, as well as an indoor pool. Fitness club with an area of 3500 sq. m offers advanced technologies and equipment. Emin Agalarov, the director of the Crocus Fitness chain Vlad Petrov and the lead singer of the Vintage group Anna Pletneva took part in the ceremony of cutting the red ribbon. The opening was attended by artists and bloggers from different countries: Steven Seagal, Sergey Burunov, Huseyn Hasanov, Sabina Agalarova. Bahh Tee, Elman, Toni, Shevgi, Zabit Samedov, Kanan Badalov and others.
Another new gastronomic project in Sea Breeze is The Choyxona, a restaurant serving modern and traditional Uzbek cuisine. The Choyxona Sea Breeze is the first foreign project, the space of which features 12 unique rooms, as well as a summer terrace on the beach. At the opening of the restaurant, guests were treated to the project’s calling card – Uzbek festive pilaf. The event was also attended by the Ambassador of Uzbekistan to Azerbaijan Bakhrom Ashrafkhanov.