9 sentyabrda italyan opera və estrada müğənnisi Alessandro Safinanın möhtəşəm konserti ilə Sea Breeze Live’23 yay musiqili sezonu başa çatdı
10 09.2023
Safina konsertdə özünün “Incanto”, “Insieme a te”, “Il mondo”, “Memory”, “Da troppo tempo”, “Luna” və dünyaca məşhur “Besame Mucho”, “My way, Moon river” kimi mahnıları ifa etdi.
İtalyan müğənninin Azərbaycanın Xalq artisti EMIN ilə Müslüm Maqomayevin “Sinyaya veçnost” mahnısını birlikdə ifa etməkləri gecənin ən gözlənilən və həyacanlı məqamlarından biri oldu. Mahnı, bir neçə il əvvəl Safinanın şəxsi istəyi ilə repertuarında yer almışdı.
Həmçinin, 9 sentyabrda “Sea Breeze Walk of Fame”-də Alessandro Safinanın imzalı ulduzunun açılış mərasimi də baş tutdu. İtaliyanın Azərbaycandakı səfirinin müavini cənab Marvin Seniqa və tanınmış restorançı sinyor Elio Bevilacqua da məşhur həmyerlilərini təbrik etməyə gəlmişdilər.
Qeyd edək ki, Alessandro Safinanın ulduzundan öncə Sea Breeze Walk of Fame-də Engelbert Humperdinck, Nani Breqvadze, Müslüm Maqomayev və Tamara Sinyavskaya kimi məşhurların imzalı ulduzları öz yerlərini alıblar.
Tədbirdə Safina bunları bildirib: “Sea Breeze Resort kimi möhtəşəm bir yerin şöhrət xiyabanında imzalı ulduzumun olmasından böyük qürur hissi yaşayıram. Bu cür hədiyyə və dostluğu üçün Eminə təşəkkür edirəm!"

The Italian singer shared one of the most long-awaited, awe-inspiring and exciting moments of the concert with the People's Artist of Azerbaijan EMIN.
The performers presented the audience with the composition of legendary Muslim Magomayev "Blue Eternity". The song appeared in Safin's repertoire at his personal request several years ago.
Moreover, on September 9th, Alessandro Safina was honored with a star on the Sea Breeze Walk of Fame.
Among those who came to congratulate their celebrated countryman were the Deputy Ambassador of Italy to Azerbaijan, Mr. Marvin Seniga, renowned restaurateur Mr. Elio Bevilacqua, and others.
It should be noted that Safina's star has now joined the ranks of other luminaries on the Sea Breeze Walk of Fame, including Engelbert Humperdinck, Nani Bregvadze, Muslim Magomaev, and Tamara Sinyavskaya.
"I feel a great sense of pride to have my star on the 'Walk of Fame' at such a magnificent place as Sea Breeze Resort! Thank you, EMIN, for this wonderful gift and for your friendship!" said Safina.