Dövlət başçısı Ersin Tatara kurort və yaşayış kompleksi barədə məlumat verilib, yaxın gələcək üçün planlar açıqlanıb.
Vurğulanıb ki, Sea Breeze sadəcə kurort kompleksi deyil, “şəhər içində şəhər” konsepsiyasına uyğun yaradılmış, öz infrastrukturuna malik elit qəsəbədir.
Əhəmiyyətli layihələrdən danışarkən, ölkədə süni ada üzərində tikilən ilk apart-otel olan “Caspian Dream Liner” layihəsinə xüsusi diqqət yetirilib.
Hazırda tikilməkdə olan layihələr arasında Sea Breeze Resort-a xüsusi cəlbedicilik və unikallıq bəxş edən Marina Village və Nikki Beach xüsusi vurğulanıb.

Главе государства Эрсину Татару была предоставлена информация о курортном и жилом комплексе, озвучены планы на ближайшее будущее.
Было подчеркнуто, что Sea Breeze – не просто курорт, а элитный поселок со своей инфраструктурой, созданный в соответствии с концепцией «город в городе».
Говоря о знаковых проектах, особое внимание было уделено проекту Caspian Dream Liner – первому в стране апарт-отелю, который будет построен на насыпном острове.
Среди строящихся в настоящее время проектов были отмечены Marina Village и Nikki Beach, придающие Sea Breeze Resort особую привлекательность и уникальность.